Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy melyik a teniszütő jobb és melyik a bal éle?

Figyelt kérdés

Most kezdtem teniszezni, és mindig mondják,hogy a teniszütő jobb éle, stb. de nem tudom, hogy azt miszerint tudom megállapítani.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2013. okt. 1. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
...válts oktatót (egy 20 éve teniszező tanácsolja)
2013. okt. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát az nehezen fog menni, mert fősulis tesi, kötelező volt valamit választani. Esetleg el tudnád nekem valahogy magyarázni?
2013. okt. 6. 07:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehéz lenne elmagyarázni... lehet a teniszütőnek éle (keret éle) de azzal rohadt nehéz teniszezni. Épp ezért szoktak húrt is tenni az ütőbe, ami sokkal leegyszerűsíti a teniszlabda átütését. Na mármost.. a teniszütő szimmetrikus a legtöbb esetben.. (vannak kivételek főleg régebbi ütők esetében pl Rossignol VAR, Snauwert. Így bármelyik éle lehet jobb és bal. (Nem úgy mint mondjuk mint egy pár cipő esetében)...gondolom,ha magad elé tartod, úgy lehet bal és jobb széle... De még mindig azt mondom, rémes, hogy egyesek képesek egyáltalán teniszt oktatni.
2013. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben, hát azért köszönöm, mert azt magyarázta első órán, hogy a tenyeres ütésnél az ütő jobb éle a jobb hüvelykujj és mutatóujj között, míg fonáknál a bal éle a jobb hüvelykujj és jobb mutatóujj között. És ez számomra elég hülyén hangzott
2013. okt. 6. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez így elég hülye megfogalmazás volt a részéről..így már érthető, hogy a nyél élére gondolt, ami rendszerint egy elnyújtott nyolcszög keresztmetszetű és ezek az "ÉLEK" a rövid oldalai a keresztmetszettnek.

Itt normálisan elmagyarázzák a különböző ütőfogásokat.. (keleti- nyugati..stb)

http://www.youtube.com/watch?v=eRCWkQfPGvg

2013. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Azt hiszem, hogy most már értem :)
2013. okt. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!