Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Helyzetfelismerés valóban nem...

Helyzetfelismerés valóban nem tanítható? (röplabda, lentebb elmagyarázom)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, három éve röplabdázok és az edzőm szerint nagyon jó kezem van a röpizéshez, csak a lábam lassú. Én viszont tudom, hogy nem a lassúsággal van baj, hanem azzal, hogy nem reagálok elég gyorsan. Nem tudom észrevenni, hogy most épp üt, és sáncoljak, vagy nem üt és húzódjak hátra, pedig a többiek ezt észreveszik...Vagy például egyáltalán nem tudom kiszámítani, hova is megy a nyitás, ezért mozdulok később. Ha tudnám mikor mit csináljak, elég gyors lennék hozzá.

Egyik meccsünkön egy hónapja, épp volt egy ilyen szituáció, amikor nem jöttem rá mit is kéne csinálni, az edző mondta hogy figyeljek, erre az ellenfél csapat edzője odakiabált, hogy: "Helyzetfelismerés! Ezt nem lehet tanítani!"

Ez igaz? Én úgy gondoltam, hogy megfelelő rutinnal majd ez is menni fog..

Igazat mondott, vagy csak pszichésen akart gyengíteni? Mert hallottam olyanról, hogy sok csapat edzője ilyenekkel próbálja agyban gyengíteni a másik csapat játékosait, hogy nehezebben menjen nekik a játék.

Nagy álmom, hogy egyszer egy elismert csapatban játszhassak, épp ezért eléggé elszomorodtam, amikor ezt mondta az az edző. Azóta minden nap végig itt van a fejemben ez a mondat.."Helyzetfelismerés! Ezt nem lehet tanítani!"


Szóval, ez igaz?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 25. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tanítani lehet-e, de tanulni igen. Rutinnak hívják. Ha sokat játszol, kifigyeled, mikor mi történik. Azért 3 év alatt sokat lehet ebben fejlődni, de ha tudatosan odafigyelsz ezután, jobb lesz.

Az ellenfél edzőjére meg ne hallgass meccs közben :D

https://www.youtube.com/watch?v=wAX8fUbOgQk

2013. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!