Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabdában milyen cselek...

Kézilabdában milyen cselek vannak és hogyan kell megcsinálni? Mit jelent az hogy húzzuk meg?

Figyelt kérdés
pl : a csorgás a keresz
2012. okt. 30. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

vannak labdás cselek, meg labda nélküliek. Labda nélküli lehet az indulócsel, futócsel, helyezkedési csel pl. Labdás lehet az indulócsel, átadási csel, lövőcsel, akár felugrással is. Ezeket elmagyarázni rettenet nehéz úgy, hogy meg is értsed...

Maga a húzás (húzzuk meg) a támadójátékosok sorozatcselekvésén alapszik. A támadk húzásnál azt használják ki, hogy a védőjátékosok természetszerűen a labda felé tömörülnek, s különösen a "veszélyes" labda előtt igyekeznek jól zárni. Egyszerűbben a húzás a támadójátékosok kapura indulása (áttörési kísérlet, lövőcsel) és átadás sorozata, elsősorban számbeli előny kialakítása érdekében. Hogy az egyik játékos "tisztán" törhessen kapura.

csorgással nem találkoztam, a keresz, meg nem kereszt akar lenni? Ez utóbbi a csoportos cselekvések közül két; vagy több játékos helycseréjében mutatkozik meg labdával, vagy labda nélkül. Célja a védők mozgatása, zavarba hozása. Ezt ugyan csak megmutatni lenne érdemes :/

Remélem azért segített

2012. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen köszönöm
2012. nov. 2. 18:37
 3/4 írj válasza:

Kínai csal.. átemelős csel.. induló csel.. húzzuk meg: Mikor az irányító mondja h húzzuk meg: pls balszéltől húzzuk meg; ezt mondja.. azt jelenti h mikor körbe-körbe adogatja a csapat a labdát és lejut a labda pl a bal szélre akk a jobb szélső befut 2. beállósnak.

:) én is irányító vagyok:DD

2013. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
húzzuk meg=támadásnál lepatintás nélkül körbemegy a labda
2013. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!