Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mik a kézilabdában ezek a...

Mik a kézilabdában ezek a kifejezések dolgok? Lejjebb

Figyelt kérdés

Mik ezek?: hazaadás?

betörés?

belül védekezés?

hogyan lehet fogni az embert h ne legyen szabálytalan?

hol álljon a beálló és h próbáljon szabadulni az embertől?

milyen a támadófalt?

a passzív mikortól passzív?


2012. aug. 8. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

hazaadás: kapusnak visszadobni a labdát (saját kapusnak)

betörés: amikor az ellenfél védőfala között megpróbálsz átfutni, az elkerülhetetlen ütközésekkel együtt persze, hogy kapura törj

belül védekezés: a saját büntetőterületedre rálépsz, miközben a támadót visszatartod (olimpián az a kék mező)

többit nemtudom:(

2012. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. aug. 8. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet fogni...: hát most nem tudom, hogy arra gondolsz-e hogy szoros emberfogásnál miket lehet csinálni, vagy hogy egyáltalán védekezés közben hogy lehet megfogni az embert. Előbbinél csak akadályozni lehet a mozgásban, pl követni, elé állni, utóbbinál pedig szemből kell védekezni, nem szabad veszélyeztetni a támadó lövő kezét meg egyáltalán a testi épségét, nem szabad levegőben lökni, mezt húzni, stb.

Beálló: általában ott áll, ahol a figurában meghatározott helye van. Nagyjából minden "eszközt" használhat a "szabaduláshoz", de a védőket pl. nem lökheti el magától, nem könyökölhet és a fenekével és a kezeivel nem zárhat, mert az szabálytalan.

Támadófault: amikor a védő elfoglalja a védőpozícióját (a két lába a földön van és a támadóval szemben áll) a támadó pedig belerongyol, emiatt a védő hátraesik.

Passzív: ezt igazából nem lehet elmagyarázni. Érezni lehet egy csapaton, hogy mennyire akarnak támadni. Ha nem érzi a bíró a szándékot (csak passzolgatnak a fal előtt, nem törnek kapura, nincs lövés), akkor felemeli a kezét és onnan 3-4 passz után már lőni kell(ene). Ez is nagyon a bírókon múlik, hogy mikor veszik el a labdát.


Ezek olyan dolgok amiket nem igazán lehet elmagyarázni, ahogy nézi, esetleg játsza az ember a kézilabdát, akkor lehet érezni.


De: [link] ebben szerintem megtalálsz mindent:)

2012. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. aug. 9. 13:41
 5/6 anonim válasza:

hazaadás mint a fociban visszaadod a kapusnak.

betörésamikor a játékos cselez és betör a falba és úgy lő gólt.

belülvéfekezésamikor a hatoson velől támasztod ajátékost vagy rántodle.

előröl fogodmeg, kitámasztod a vállánál vagy derekánál.

beálló (hmm az én posztom) bárhol állhat. kettes hármas védő között az érdemes.Én szoktam futkározni mert zavaró nagyon. :D

támadófaut az a belemenés.

passziv az a biró joindulatától függ.

2013. febr. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hat év kézilabda után még én sem tudom mindet megcsinálni :D
2013. febr. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!