Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan lehetne fejleszteni az...

Inuaki kérdése:

Hogyan lehetne fejleszteni az alábbi képességeimet? ( többi lent )

Figyelt kérdés

FOCIról van szó, de bármely sportág képviselője kommentárját szívesen olvasom.

Először a történet, egy foci csapatban szélső-középpályást játszom. Most fog kezdődni a szezon és a robbanékonyságomat ( gyorsaságomat ), sebességemet szeretném fejleszteni, de az első cél az erőnléti edzések során az az oxigénhiány elkerülése.

( Megjegyzés: a jelenlegi edzőmeccsünkön 30 percet bírtam az első félidőben, de az utolsó 5 perc már nagyon nagy szenvedés volt, az oxigénhiány miatt, a második félidő 75. percében helyeztek vissza, akkor már annyira nem éreztem oxigénhiányt, de ott már nem tudtam maximumot nyújtani )


Kérdés(ek):


1. Milyen gyakorlatokat, milyen erőnléti edzést végezzek, annak érdekében, hogy minél jobban helyt álljak a pályán, akár 90 percen keresztül oda-vissza sprintelgetve?


Következő: ugye tudjuk, hogy egy erőnléti edzés fejleszti a tüdőt ( "tágítja" ). ( Egy meccs is fejleszti a tüdőt? ), ott élesben megy a dolog ( a meccsen ), nem azért csinálod, hogy fejlődj, hanem azért futsz ( a meccsen ), mert már sok erőnléti edzést "végig szenvedtél", és a sok erőnléti edzés a meccsen " köszön vissza ". Szóval a kérdés(ek)


2, Egy meccs sokkal jobban fejleszti a tüdőt, mint egy erőnléti edzés?


3, Egyébként, hogy hat ki a tüdőre / testre / szervezetre egy erőnléti edzés, és hogyan hat egy normális 90. perces meccs a tüdőre?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha valami nem érthető, mert én is nagyon sokat küszködtem a megfogalmazással, akkor írjatok, és megpróbálom " érthetőbben " leírni.


Apropó: teljesen futó alkat vagyok és nagyon gyors és robbanékony, ha gondoljátok akár írhatjátok a legnehezebb-legkeményebb gyakorlatokat is. Köszönöm.


2012. júl. 24. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
fusál sokan minél többet de nem kell erőteljesen futni csak kocogva naponta egyre többet vagy úszás és a vizaalt gyakorold minden nap egyre többet bírj ki szerintem ez a 2 a leghatékonyabb legalábbis nálam ezek váltak be !
2012. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!