Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » TippMix komoly probléma! Mit...

TippMix komoly probléma! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval kb fél éve kezdtem tippmixelni, azzal a stratégiával, hogy mindig ugyanarra a csapatra fogadok ( francia liga1, Brest ) döntetlenre, mert minden második meccse X, és 3.x szorzó... , ha vesztek, akkor következőre minimum 2x annyit teszek fel, és (ha nem fogy el a pénzem) biztos nyerek pár meccs után, persze így az összeg nagyon hamar, hatványszerűen növekszik...


Meg is raktam életem 1. Mixét 5000-el, várható nyeremény: 16500, elment. Következőt megraktam 60.000Ft-al, plusz még xy-nak meséltem a taktikáról és adott egy tizest hogy rakjam fel neki. Ez a meccs megér egy külön misét: ( livescore-on néztem ) 3. Percben 1-0, 76. Percben 1-1 , úgy örültem, hogy nyertem 180.000 Ft-ot meg a gyereknek 30at, abban a pillanatban 2-1 :'( , a csávó meg odajött hozzám és elvett egy tizest, hiába mutogattam neki a szelvényét... Pedig anno kérdeztem tőle, hogy ha ez elmegy, akk jövőhéten lesz egy huszasa(?) és mondta, hogy persze, dehát nem.

Később mondta, hogy az szemétség volt tőle, és visszaadja a pénzt (és most nagyon lúzernek tűnök), csak ezt még rakjam meg neki, ( meg magamnak is , mert egy nagyon biztosnak látszó meccs jött. Brest vs. Lille és egyértelműnek tűnt, hogy a Lille fog nyerni, vagy legriszabb esetben döntetlent játszik a Brest-el, így felraktam ( kétszer ) 8-at döntetlenre, és kétszer 16-ot Lillere, de ez is elment ( 3:1 !!! ) ha most egy amatőrnek néztek nézzetek utána az eddigi meccseiknek, meg az akkori tabbellának...!


Ezek után még ment pár tizes Brest döntetlenre, de érdekes módon 8 alkalom óta nem Xelt. Tehát az is elment. Meg most nemrég 10-el megraktam az Oroszokat Lengyel ellen de elment.


UI: Nem vagyok szerencsejáték függő, az emlîtett személy kétszer akkora mint én és sok dolog függ tőle, elvileg a barátom, és azt is tudom hogy nincs biztos meccs. Azért nem álltam le az első nagy bukta után, mert így működik a taktika és akkor nem sejthettem, hogy pont most nem fogja hozni azt, amit eddig minden 2. ra…


Mit tegyek, esetleg jó módszer ( privátban is ), tanács?

És kérlek kíméljetek ezektől a " szerencsétlen lúzer", " lődd le magad" hozzászólásoktól! ( Van elég bajom, mint ahogy mindenkinek.


Köszönöm!



2012. júl. 6. 16:21
 1/10 hookuszpook ***** válasza:
27%
Nem irigyellek! De nincs nagy baj. Ha ennyi pénzed van sportfogadásra (hogy ilyen öngyilkos taktikába fektesd) és "dolgozni" is képes vagy azért, hogy BIZTOSAN visszanyered a pénzeteket, akkor van rá lehetőség, de a megoldást kínáló weblap címét itt nem írhatom le, mert kitiltanának reklám miatt. Ha érdekel, írj privit. Az ötlet biztonságáról csak annyit, hogy ha hibát találsz benne -vagy akár a nagy darab barátod-, akkor küldök neked 10.000Ft-ot, hogy tehess még egy kísérletet a lehetetlenre, azaz, hogy visszanyerd a te módszereddel, amit eddig elvesztettél. Hogy miért tehetem meg könnyedén, hogy feldobok ekkora összeget? Majd megérted, ha elolvasod azt az oldalt.
2012. júl. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Tuti mecsre sose rakj mert az megy el leginkább :) válald be a necces doglkoat kicsit kevesebb pénzel hidd el kifizetődőbb nekem általába bejön igaz ritkán játszom
2012. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az alapjáraton hülye taktika.

arra alapozod a pénzed,hogy lesz x..mi van ha nem?

2012. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, előbb vagy utóbb mindenképpen hozza, csak hülye voltam és elfogyott a pénzem... Sokan játszák ezt, de általában 200Ftokkal kezdenek. Tudom, hogy nics biztos meccs... Mondjuk bunda is kehet, főleg franciáknál, sokan mondják, de lehet, hogy csak kifogás.
2012. júl. 8. 01:10
 5/10 anonim válasza:
41%
Ha érdekel a véleményem, tanácsaim, akkor írj privát üzenetet, és beszélünk pár szót. 3-4 éve napi szinten ezzel foglalkozom elég sokat, emiatt elég sok pénz forgott a kezem között, tudok adni egy-két tanácsot.
2012. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ilyen hülye gyereket életemben nem láttam!
2013. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
En megvedem a kerdezot. Ugyanis en mar masfel eve jatszok x-ekre es eleg szep penzeket hozott mar nekem.Csak olyan csapatot kell valasztani aki sokat x-el, es olyan alaptettel kell kezdeni, hogy 7-8 fordulo utan is tudj fogadni.En 200al kezdtem anno. Iden pl a West Bromwich Everton x-el sokat.
2014. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ha vesztek, akkor következőre minimum 2x annyit teszek fel, és (ha nem fogy el a pénzem) biztos nyerek pár meccs után"

Martingale-"módszer"?

Az egésszel az a baj, hogy NEM fogsz mindig belátható időn belül nyerni.

Főiskolás koromban akkori barátnőmmel ezt megcsináltuk Kenóval. 200 forinttal megtettem egy számot. Ha nyertem, akkor 400 forintot kaptam, azaz 200 forint nyereség. Ha veszítettem, másnap ismét megtettem, dupla annyival. 400 forint, ha nyerek, 800-at kapok. Kiadtam összesen 600-at, azaz 200 forint haszon. A haszon mindig 200 forint, de az 5. sorsolásra már 3200 forintot kell beleölnöm. A 10. sorsolásra 102 400 forintot. Hogy 200 forintot nyerjek. És ha akkor sem jön be? Akkor hagyok veszni 100 ezret, vagy felteszek 204 800 forintot, hátha bejön az a 200 forintom. Ha meg szabok egy határt, hogy pl. 10 ezernél leállok, akkor csak idő kérdése, hogy mikor bukok garantáltan annyit.

Van egy legenda egy rulettjátékosról, aki ugyanezt eljátszotta. Mindig színre rakott, ami közel 50-50%. (Nem teljesen, mert van ugye a zöld nulla.) Valami brutál sokszor tette meg ugyanazt, és egyszer sem találta el. A sokadik kísérlete után kiment a kaszinóból, és fejbe lőtte magát.

2022. dec. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha te is tudod, hogy tuti meccs nincs, akkor miért csodálkozol?

Eleve a sport olyan, hogy néha elég nagy a szerencse-faktor. Egy tizedmilliméteren is múlhat, hogy az a labda befelé, avgy kifelé pattan, és van, hogy egyetlen korán kapott gól is teljesen szétzilál egy csapatot. Én ugyan soha nem tennék fel párszáz forintnál többet, ha nem 100%-os a kimenetel valószínűsége. Márpedig olyan nincs. Fociban olyan 10% körüli a "meglepetésszerű" eredmények valószínűsége. Kosárlabdában ennél is nagyobb. Talán még a sakk a legbiztosabb, de azért arra sem fogadnék nagyobb tétben.

Egyébként a legtöbb csapatsportot eleve nem is akarják "biztosabbra" csinálni. Ha nem lenne benne véletlen-faktor, töredékennyi néző lenne, és a sportfogadásnak sem lenne értelme.


Lehet persze valószínűségeket számolni, de attól, hogy valakinek addig N darab döntetlene volt, semmire nem lehet következtetni. Mint írtam, a kimenetelnek legfeljebb csak a valószínűségét lehet megtippelni, és azt is csak rémesen nagy hibahatárral. Ez nem csak a csapaton, hanem az ellenfélen, és a körülményeken is múlik. Elég egy változtatás a csapatban, vagy egy konfliktus az öltözőben, és már ez is kihatással lehet a játékra. De pl. az időjárás is befolyásolhatja. Ahhoz, hogy pontosabb eredményt kapj, nagyon komoly statisztikákkal kell dolgozni, és nagyon komoly matek kell hozzá.


Másrészt meg: a fogadóirodáknál sem hasraütésszerűen adják meg a tippeket. Vérprofik készítik, komoly elemzések után. Ráadásul úgy, hogy minden kimenetelnek kicsit "túlbecsülik" a valószínűségét. (Ennek a reciproka lesz az ODDS.) Szóval még ha tudod is pontosan, hogy minek mekkora a valószínűsége, hosszú távon akkor sem nyerhetsz. Csak akkor, ha pontatlanabbul tippelnek ők, mint amennyivel túlbecsülik, és persze emellett neked - teljesen lehetetlen módon - 100%-os tippjeid vannak.

Jól ki van ez találva....


"Következőt megraktam 60.000Ft-al"

Van az a mondás, hogy annyit tegyél fel, amennyit nem fáj elveszíteni. Ez igaz a szerencsejátékokra, a kriptovalutákra, meg minden kicsit is kockázatos befektetésre.

Ha neked 60 ezer az lazán elszórható mennyiség, akkor semmi baj nincs ezzel.


"3. Percben 1-0, 76. Percben 1-1"

Ott azért még van 14 perc + a hosszabbítás, ami alatt rengeteg dolog történhet, főleg, ha épp akkor pörgött fel valamelyik csapat.

Valóban sokan alulértékelik a döntetlenek valószínűségét, de te meg pont, hogy túlértékelted.


"plusz még xy-nak meséltem a taktikáról"

Tudom, eső után köpönyeg, de nem kellett volna. Még ha lenne is tuti taktika, akkor csak és kizárólag olyan embernek szabad elmesélni, aki maximálisan megbízható. Mondjuk barátnőmnek el merném mesélni. 8 éve ismerem, 3 éve a barátnőm, előtte legbizalmasabb barát volt, neki el merném mesélni. Vagy édesanyámnak. De egy random rosszarcú "ismerősnek"? Kizárt. Jobb nem belekeveredni az ilyenek ügyeibe. Főleg, ha még elég buta is hozzá, hogy elhigyje, hogy létezik tuti módszer.


"a csávó meg odajött hozzám és elvett egy tizest"

Most mondanám, hogy ez lopás vétsége, meg rendőrség, meg minden, de tudom, tudom, alvilági alak ez a csodálatos barát...


"mert egy nagyon biztosnak látszó meccs jött"

Egyszer, merő trollkodásból megtettem 200 forinttal az Atletico - L'hospitalet spanyol kupameccset. 1,02-es ODDS. Igen, trollkodás, mert 5 forint hasznom lett volna, ha megnyerem. Nos, elvesztettem. Persze, én ezen egy jót nevettem, és azóta is őrzöm ezt a szelvényt, mint ékes bizonyítékát annak, hogy soha nincs tuti meccs. Akkor egy Brest - Lille meccs hogy lenne már nagyon biztos??


"ha most egy amatőrnek néztek nézzetek utána az eddigi meccseiknek, meg az akkori tabbellának"

Bocsánat, nem akarlak leszólni, de pont ez a profizmus hiánya, amikor az ember pusztán egy tabella, meg pár végeredmény alapján hoz meg egy tippet. Nem tudom, még létezik-e a Sportfogadás újság, ott volt minden meccsről egy kisebb elemzés. Az sem volt egy komoly, tudományos alaposságú elemzés, de azért ennél jóval többet leírtak az esélyekről. Még azt is, hogy mivel, és hány km-t utaznak, mert ez is befolyásoló tényező. A lényegesebb játékosokra külön kitértek. És ez is csak egy felületes elemzés volt. Most akkor egy tabella, meg egy forma alapján?? Bocsánat, de igen, ez egy amatőr tipp volt. Ami persze nem baj, én is rengeteg amatőr tippet tettem már meg (őszintén: nincs kedvem napokig elemezni a csapatokat és a körülményeket...), de nem is gondoltam arra, hogy ez majd tuti tipp lesz.


"Ezek után még ment pár tizes Brest döntetlenre"

Mind már mondtam, ha neked ennyi elszórni való pénzed van, akkor egészségedre!


"de érdekes módon 8 alkalom óta nem Xelt"

Nincs ebben semmi rendkívüli. Egyszer fent, egyszer lent. Az is lehet, hogy stratégiát változtattak a csapatnál, és a támadóbb szemléletet kezdték el előnyben részesíteni.


"Meg most nemrég 10-el megraktam az Oroszokat Lengyel ellen de elment."

Lásd fentebb: ha nem fáj, tegyed. De azért Oroszország már jó ideje nem egy focinagyhatalom. Nem tudom, az milyen meccs volt (igen, látom, hogy nem mai a kérdés), de azért azt is bele kell kalkulálni, hogy nem minden meccset vesz mindenki egyformán komolyan.

Meg ott van például a pillanatnyi forma. Messi hány büntetőt hagyott ki? És a VB döntőben lazán bevarrta. Vagy emlékszünk még a Dél-koreai VB-n a török csapatra? Hakan Sükür végig olyan fájdalmasan béna volt - hiába volt a kedvenc focistám, ez tény... -, a végén már azért szurkoltam, hogy hagyják a kispadon a bronzmeccsre, mert vele tutira nem fognak nyerni. Persze, nem hagyták ki. És milyen jól tették! 11 másodperc alatt gólt lőtt. Már a Boszporusz borjaként csúfolták, mert a bronzmeccsig egyetlen gólt sem lőtt. Erre a legfontosabb pillanatban lőtt egy olyat, ami azóta is a VB-meccsen szerzett leggyorsabb gól, és ami egy 3. helyet ért a VB-n. Lehet, hogy valakinek rossz napja, vagy rossz szériája van. Aztán máskor meg megálílthatatlan.


"Nem vagyok szerencsejáték függő"

Ennyiből ezt nem lehet megállapítani. Bár vannak arra utaló jelek, hogy könnyen azzá válhatsz. Nem tudod felmérni, hogy mit szabad, és mit nem, és nem tudsz a megfelelő pillanatban leállni.

Persze, ha te mondjuk 5 millát keresel, akkor nincs semmi baj a pár tízezres tétekkel. Ha mondjuk 200 ezret, vagy kevesebbet akkor azért nem utal teljesen ép pszichére 60 ezer kidobása.


"az emlîtett személy kétszer akkora mint én és sok dolog függ tőle, elvileg a barátom"

Na, ezért kell alaposan megválogatni a barátainkat. Akitől félsz, az eleve nem a barátod. De ha már függsz is tőle, akkor a lehető legrosszabb, amit tehetsz, hogy beavatod olyasmikbe, amikről jobb lenne, ha nem tudna.


"Azért nem álltam le az első nagy bukta után, mert így működik a taktika"

Ezt taktikának nevezni... nagyobb butaság, mint dugáskor védekezésnek nevezni azt, hogy "megpróbálom időben kihúzni".


"akkor nem sejthettem, hogy pont most nem fogja hozni azt, amit eddig minden 2. ra…"

Ettől SZERENCSEjáték.


"Mit tegyek, esetleg jó módszer ( privátban is ), tanács?"

Persze, többet is mondok.

- Ezentúl 200 forinttal játssz!

- Ha veszítesz, fogadd el! Ne akard "visszanyerni" a veszteséget, az majdnem mindig újabb veszteségekhez vezet.

- Fogadd el, hogy nincs tuti meccs. Oké, ezt írtad, hogy érted... de valójában nem.

- Ha pénzt akarsz szerezni, akkor meg fektesd be! Ha azt a több százezret, amit nevetségesen rövid idő alatt elszórtál, valamibe befektetted volna, de még ha csak a bankban lekötöd, akkor is előrébb lennél.

- És végül: válogasd meg a barátaidat!


"Van elég bajom, mint ahogy mindenkinek."

Elhiszem.

Bár elgondolkodtató, hogy nekem ilyen téren miért nem szokott soha semmi bajom lenni?

2022. dec. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ha vesztek, akkor következőre minimum 2x annyit teszek fel"


"Meg is raktam életem 1. Mixét 5000-el"


a 2. tétnek 10 ezer kellett volna, nem 60-70 ezer


bár ha 8x nincs döntetlen, így is úgyis bukó volt a sorozat.

2023. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!