Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nézik le a tollaslabdát?

Miért nézik le a tollaslabdát?

Figyelt kérdés

Belekerestem itt gyak.hu-n a tollaslabdába és sok hülye lehurrogta most komolyan semmi izmot nem fejleszt , alibisport? Lol? Kétlem hogy ilyen vádlitok meg bicepszetek lenne mint a tollasosoknak , de alibisport , ez?


http://www.youtube.com/watch?v=4th5FO9q1Js

http://www.youtube.com/watch?v=dP2vaA5OWZc

http://www.youtube.com/watch?v=w97-G6cumhA&feature=related



2012. ápr. 5. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A tollaslabdának két fajtája van. Az egyik, ahogyan a "formás lábú" sportolók játsszák, vagyis zárt térben, ahol a jóval kisebb légellenállás miatt sokkal gyorsabb a labda, és a többi páros labdajátékhoz hasonlóan úgy ütik a labdát, hogy a másik NE tudja visszaütni. Ez így valóban sport, és fejleszti az izmokat.

A laikusok által játszott változata viszont, amikor beáll két ember egymással szemben, és egymásnak passzolgatják a labdát a friss levegőn, ahol sokszor megmoccanni sem kell, csak megvárni, amíg odarepül a labda az ütőhöz, és kicsit meglegyinteni, na az nem fejleszt semmiféle izmot. Na jó, minimális mértékben.

2012. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én imádom,megveszek a tollasért.de tényleg lenézik.pedig 1óra tollas és tiszta víz mindenem,másnap izomláz.
2012. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ááááááááá Minden sportot lehet hobbi szinten űzni csak itt kérem az a probléme hogy amikor két 12 éves passzolgat a kertben azt többnek állítják be mint amikor nagymama és unoka ütöget a kertben.

Kosarazni is lehet úgy hogy csak dobálgatunk ki talál be 5-ből többször , tollasozni is lehet háló és pálya nélkül , pingpongozni is lehet fadeszkával betonon.



Én szinkronkoriztam szóval nekem izomláz nem lesz derék alatt , de tényleg halál van folyik a víz az alap.


Én is kicsit sajnálom mert én is szeretem a tollast de sokan lenézik.

2012. ápr. 5. 15:31
 4/7 anonim válasza:
Minket nem szokott zavarni barátnőmmel a röpihálót használva játszunk.legalább mi mozgunk.
2012. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is versenyszerűen tollasozom, és nagyon zavar, hogy az emberek 90%-ának a tollaslabdáról a strandi/kerti ütögetés jut eszébe..
2012. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azok nézik le a tollaslabdát, akik nem ismerik.


Szerintem javul a helyzet, de akinek még kétségei lennének nézzem meg ezt a két oldalt:

www.facebook.com/nemgondoltamvolna

www.youtube.com/bwf

2012. júl. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én 3 éve tollasozom és az a tapasztalatom hogy BRUTÁLIS sport.Sokan csak ilyen lityi-lötyi szinten tolják de ahhoz hogy rendesen begyorsuljon a labda hatalmas erőre van szükség,és amihez a legtöbb erő kell az az hogy elérd a labdát,lehet hogy kicsinek tűnik a pálya de ha már rendesen játszol akkor rájössz hogy nagyon nehéz elérni a labdát.

Szóval gyökerek akik lenézik ezt a sportot,attól mert még nem divatsport mint a foci attól még sokkal jobban erősít mindent.

2013. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!