Ki tudja, hogy hol lehet Magyarországon vagy Ukrajnában az idei foci VB-re jegyet venni minél olcsóbban?
Sziasztok!
Készülünk menni a foci VB-re, ami az idén Július környékén lesz Kijevben tartva. Erre a meccsre szeretnénk jegyet venni, de a magyar jegyirodákban váltva 25-30 ezer Forintokba kerülne, amit kicsit sokallunk. Úgy sejtjük, hogy ha helyben, Ukrajnában vennénk meg azt, nagyságrendekkel olcsóbb lenne - ugyanaz a hely, ugyanaz a jegy.
Ennek szellemében szeretnék minden kedves és kedvetlen usert megkérdezni, hogy van-e valakinek ötlete, hogy odakint (pl. Ungváron, Munkácson, Csapon, esetleg Lembergben (Lvov-ban) vagy Kijevben) megvásárolva mennyibe kerülhet a jegy a nevezett neves meccsre?
Esetleg valakinek ötlete idehazára, egy olcsóbb jegyirodát merre találunk, ahol nem akarják a huszadik bőrt is lehúzni rólunk?
9-es hozzászólónak (01-09 11:40-es hozzászólónak):
Az egész jegyüzérkedés szerintem egy nagy marhaság. Lehet, hogy próbálkozások voltak és mindig is lesznek, de szerintem egy nagyobb üzérkedésnek semmi alapja nincs.
Csak néhány érv...
1) 14 éve járok Ukrajnába - Ungvárra, Munkácsra, Beregszászba, Lembergbe, Kijevbe, satöbbi... Mivel a nejem ukrán... :) (De már évek óta itt élünk, Magyarban)
2) Voltam már jópárszor Kijevben is (kb 20-szor), és sem 1-2 héttel utazás előtt, sem 1-2 nappal utazás előtt nem jelentett problémát a jegyvásárlás a vonatokra
3) Aki kíváncsi Ukrajnában a menetrendre és a távolsági vonatok foglaltságának az állapotára, az a valós állapotot meg tudja tekinteni percre készen itt: [link]
Persze csak orosz vagy ukrán karakterkészletet használva tudsz információt kiszedni a rendszerből.
4) A jegyvisszaváltás mikéntjéről és a levonási jutalékok mértékéről mindent meg lehet tudni az utazási szabályzatból, szóval szerintem arra sem lehet egy szavunk sem. És a jegy megvásárlásával automatikusan egyetértünk az utazási szabályzattal és elfogadjuk azt. Ennek "nemtudása" nem mentesít minket semmi alól sem. És ez mindenhol így műxik a világon.
Igen, tény, hogy nem szeretnek visszatéríteni, de ez érthető üzleti szempontból. Te sem szeretnéd gondolom, hogy ha lenne egy privát légitársaságod és az utolsó pillanatban az összes utas visszamondaná a jegyét, de a járatot le kellene közlekedtetned. Így gondolkozik mindenki a világon.
5) Szerintem a cikkben szereplő kárpátaljai utas, aki hivatalból jár Kijevbe és Lembergbe is csak egy olyan tapasztalatlan utazó, mint sok utas itthon, aki képes megkérdezni azt is, hogy melyik az első vágány, meg hogy a 15:30-as vonat mikor indul. Vasútállomáson dolgozom, a vágányszámok 1 négyzetméteres betűkkel fel vannak festve az átjárókba több helyen is vágányonként, illetve ki vannak táblázva jól látható helyeken is, és még így is képesek az egyértelmű dolgokat megkérdezni. Főként akkor, amikor szemben állnak a táblával. És ide sem vasúti végzettség/tapasztalat, sem diploma nem kell, mivel alapvető dolgokról van szó. Az emberi hülyeség határtalan.
6) Szinte mindig vasúttal utazok odakint, és még úgy sem vertek át, hogy tudták, hogy magyar vagyok (hozzátenném: nem beszélek ukránul) (De mondjuk az is tény, hogy tudom olvasni a cirill betűket és észreveszem, ha valami nem oké)
7) Maffia mindig is volt és mindig is lesz odakint. De nem hiszem, hogy a cikkben leírt méretű jegymennyiséget hagynának bizonyos "cégeknek" lekötni, mert az nem lenne biznisz az ukrán vasútnak, mivel a cikkben leírt postázási díjért meg felárakért senki sem venné meg a jegyet. Eleve ha 25 Hrivnyás felárral dolgoznának a csalók, illetve 70 Hrivnya lenne a posta, az már 75 Hrivnya lenne. Ez azt jelenti, hogy egy nagyjából 100 Hrivnyás Csap-Kijev jegyet 175-ért adnának. Ez eleve senkinek sem éri meg, az emberek eleve nem veszik meg azt a jegyet.
8) Csak hogy kicsit igazat is adjak neked is... Valóban van némi jegyüzérkedés is, főként a magyar határon találkoztam vele, de korántsem akkora, mint amit a sajtóból olvasol.
Személyes tapasztalatom, hogy határátlépő kb. (40 Hrivnyás) jegyekkel (Záhony-Csap-Záhony) próbálkoznak 50-70 éves nénik, akik 10-15 Hrivnyáért megveszik a (kb.) 40 Hrivnyás jegyet, hogy aztán 30-ért továbbadják, hogy kb. 15 Hriveny hasznuk legyen rajta. Ez nekik a napi betevőre kell, a napi túléléshez, és legtöbbször rettegve csinálják ezt. Ez a haszon jegyenként kb. 300 Ft-ot jelent, szóval nem egy nagy összeg. És itt is egyrészt azoktól veszik meg a jegyet, akik:
- vagy tök buták és képesek odaadni a 40 UAH-os jegyet 15-ért (elég sok ilyen akad!),
- vagy pedig akik megvették már oda-vissza útra, de nem szándékoznak visszautazni vele, hanem inkább stoppal jönnek vissza és eleve nem éri meg nekik visszaváltani, (vagy az, hogy hagyják elveszni azt a fel nem használással).
(Mégegyszer: 14 éves személyes tapasztalataimat írom le ide, heti szinten ingázok és már 4 útlevelet "elfogyasztottam" '97 óta, nem pedig újságokból meg szájhagyomány útjáról veszem a híreket. És nem csinálok sem bolhából elefántot, sem elefántból bolhát.)
Tehát el lehet gondolkodni az üzérkedéses dolgon. Az általad linkelt cikknél csak a saját szemszögéből közelítette meg a témát a szerző.
Ne érts félre, nem elnyomni akarom a véleményedet, csak az én szemszögemet írom le itt.
Vasutasként azt is el tudom mondani neked, hogy (itt, Magyarországon) nagyon sokszor akadnak olyan utasok is, akik szó szerint azt sem tudják, hogy hová és/vagy mivel utaznak. Pl. a múltkor egy fura utas Hetvehelyre szeretett volna menni és megkérdezte tőlem, hogy "Ez a Hetvehelyi vonat?", én meg csak néztem, mint borjú az újkapura, mert nem tudtam, hogy hol van a faluja. Ő meg szidott, hogy miért nem tudom, hogy hol van Hetvehely. Ez olyan dolog volt részéről, hogy nekem alapból ismernem kellene az egész országot - fejből! (Jó, legyen igaza, ezesetben megkérem őt, hogy sorolja fel az összes magyarországi buszmegállót vagy irányítószámot település szerint!)
Persze a paraszt utasa még azt sem tudta, hogy a pécsi vonalon van a lakhelye és a Pécsi vonatra kell felszállni. Ez egy olyan dolog, hogy a tőlünk közlekedő vonatokkal természetesen tisztában kell lennünk, de azért engedtessék már meg, hogy az egész ország összes vasúti megállóját ne kelljen fejben tartani!!! Erre van a menetrendkönyv, amit mi nem kapunk (saját zsebből meg nem veszünk 85.000-es nettóból), illetve erre van az utasinformáció meg az internet, amit meg a magyar utas ba**ik használni.
Egy alap dolognak tartom, hogy ha valaki utazik valahová, akkor legalább annyit tudjon, hogy melyik vonatot keresse (Pécsi, Dombóvári, Dunaújvárosi, Cecei, stb.). Úgy sejtem, hogy egy értelmes utas a Népligetben sem kérdezgeti végig az összes buszsofőrt, hogy "Ön megy Kaposszekcsőre?", hanem először megérdeklődi, hogy egyáltalán melyik busszal kellene mennie és utána megkeresi a buszát. Ez egy alap dolog lenne az utazási kultúrában. De sajnos kevés ilyen van.
Amíg ilyenekkel van tele Magyarország, addig csitt legyen az utasoknak is!
Tisztelet a kivételnek. De abból meg nagyon kevés van.
Szia!
Csakhogy egyről beszélünk-e: Foci EB, Ukrajna és Lengyelország közös rendezésében, 2012. június 8. és július 1-e között?!
Én az UEFA honlapján vettem jegyet.
3 kategóriás jegyek vannak a csoportmeccsekre 30, 70 és 120 euróba kerülnek!
Olcsóbb forrást én sem találtam!
Viszont nekem a kijutással van problémám: abban esetleg tudnál segíteni?
A június 9-i német-portugálra szeretnék valahogy kijutni!
Köszönöm!
Attila
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!