Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit csináljak? (foci)

Mit csináljak? (foci)

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok és az életem a foci. Minden nap focizok 3-4 órát haverokkal. A barátok dícsérnek, hogy milyen jó vagyok meg ilyenek. Csak az a baj, hogy elég félénk srác vagyok. 1-szer voltam edzésen, de többet nem is mentem, mert egy edzőmeccsen 1-szer sem passzoltak. Több poszton is jó vagyok, de nem tudom ,hogy mit csináljak! Kérek tanácsokat!
2011. ápr. 27. 00:08
 1/7 anonim válasza:
100%

Majdnem 10 évvel idősebb vagyok, mellesleg lány :)

De kiskorom óta focizom, játszottam lány és fiúcsapatban is. Én is ilyen voltam mikor kezdtem, elmentem egy edzésre, a következőket kihagytam. Nem passzoltak meccsen, vagy be se cseréltek, feladtam... Aztán átkerültem egy fiúcsapathoz, ahol segítő kezeket kaptam. A lényeg az, hogy először is NE ADD FEL. Főképp ha ez az életed ! Tudom hogy milyen félénknek lenni, de hidd el egy JÓ, összetartó csapatban, JÓ edzővel minden lehetséges. Munka kell hozzá, sok sok kitartás, de ha van tehetséged és eldöntötted hogy ezt AKAROD csinálni, akkor meríts erőt a saját döntésedből, senkit ne hagyj az utadba állni, és higyj nekem, meglesz a gyümölcse. :) Lehet hogy keresgélned kell hogy találj egy neked megfelelő csapatot, de biztos, hogy fogsz. Legyél kitartó, higyj magadban és mindig csak a cél lebegjen a szemed előtt: ezt akarod csinálni !! Remélem minden úgy fog menni ahogy szeretnéd. :)

2011. ápr. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy melyik csapatnál érdemes. És nem merek elmenni mindenhova. Ez az a félénkség velejárója:(
2011. ápr. 27. 14:03
 3/7 anonim válasza:
Sejtettem hogy ez lesz a válasz :s Sajnos ez ellen csakis és kizárólag te magad tudsz tenni; mégpedig úgy hogy tisztázod magadban a dolgokat. Ülj le, gondolkozz, mit vagy képes megtenni hogy elérd a célod ? Képes vagy egy kisebb változtatást végrehajtani magadon, erőt venni a félénkségen és úgymond ráerőszakolni magad ? Próbáld meg ! Biztosan menni fog, persze nem egyik percről a másikra, időigényes megtanulni uralkodni magunkon, de hidd el hosszútávon megéri. Mellesleg, addig kell valamit lépned, amíg nem leszel túl idős, hogy bekerülj valahová ! Most még időben vagy, tehetséged is van, ezen gondolkodj ! Mikor játszol, zárd ki a külvilágot, csak arra koncentrálj amit csinálsz, meglátod egy idő után megszokod, és -ahogy velem is történt!- teljesen megszokottá válik az önuralmad, a félénkséget is magad mögött fogod hagyni. :)
2011. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudsz valami tippet adni, hogy a pályán kívűl miféle dolgokal gyűrhetném le?
2011. ápr. 27. 22:56
 5/7 anonim válasza:
Persze. Először is mindenképpen gondolkodnod kell. Például arról, hogy MIÉRT is vagy valójában félénk ? Talán a megfelelésvágy korlátoz ? Ezen mindenképp agyalnod kell, hogy rájöhess a félénkség legbelső okára. Amint rájöttél, hogy mi az ami miatt félénk vagy, azon kell dolgoznod. Például, ha nem mersz emberek társaságába menni, rosszul érzed magad ha néznek, akkor el kell kezdened lassan, mint egy spirál, arra törekedni, hogy minél több időt tölts el idegenek társaságában. Például, kezdj mindent sporttal: hasznos is, és segíteni fog. Kocogás - magad vagy, mégis emberek között hiszen a szabadban tevékenykedsz tehát idegenek fognak rád nézni..stb. Aztán amint ehhez hozzászoktál, egyre közelebb és közelebb kell jutnod a célhoz, hogy ismeretlenekkel társalogj, és ne érezd magad hülyén. Talán annyira félénk vagy hogy még a boltban sem szívesen beszélsz ? Vedd rá magad hogy megtedd. Minél többet kerülsz ilyen helyzetbe, annál biztosabbn a siker. Járj ki, és ne gondolj túl sokat másokra, a véleményükre - ez a te életed, az számít amit te gondolsz magadról, nem az amit mások, az pedig hogy magabiztos vagy-e vagy szégyenlős, félénk, ezt megérzi a többi ember. Nem tudom mennyi szabadidőd van, mire van lehetőséged, ezért sok konkrét dolgot nem tudok mondani, mit kellene tenned, de nézz körbe, keresd meg mi a gond, miért vagy félénk, próbálj meg belekerülni a helyzetbe és kezelni. Ugyanezt járam meg én is, csak azt mondom amit a pszichológusok is mondanának, minden a fejedben dől el.
2011. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz. Írd meg privátba az msn- címedet, úgy könnyebben tudnál tanácsot adni. Rendben?
2011. ápr. 28. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális e még. Én is ilyen voltam igaz amatőrben csak hobbiból. Nem passzoltak sohasem. Megelégeltem majd leültem. Aztán rájöttem, van megoldás. Következő meccsen hajtottam labdát szereztem és bevittem. Beadtam gól. Ilyet csinálj egy párat, lássák hogy nem vagy botlábú. Szerezz magadnak labdát vidd be lődd el add be amit akarsz.:)
2011. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!