Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért szükséges ilyen szintű...

Miért szükséges ilyen szintű rendőri biztosítás holmi NB1-es futballmeccsre?

Figyelt kérdés

Leszálltam ma a nyíregyházi pályaudvaron a vonatról. Már az egyik peronnál is több marcona, feketébe öltözött fegyveres férfit láttam, aztán kisétáltam, és annyi rendőrautót meg furgont láttam, amennyit egy helyen egyszerre talán soha életemben.


Hirtelen megijedtem, hogy valami orosz háborús bűnöst fognak el, terrorfenyegettség áll fenn, esetleg engem várnak, amiért pár hete egy sárga lámpánál bőven féktávolságon kívül kövér gázt adva haladtam át kocsival egy kereszteződésen.


Aztán megtudtam, hogy Nyíregyháza - Diósgyőr labdarúgó mérkőzés van. Mondjuk, hogy rangadó, de végül is mégiscsak egy kifejezetten gagyi liga legfeljebb átlagos csapatairól van szó.


Erre mi szükség van? Hihetetlen mennyiségű adóforint megy el arra, hogy egyesek szórakozását biztosítsuk. Miért nem lehet példásan szigorú bírói ítéletekkel elvenni a kedvét a szurkolók degenerált részének a deviáns magatartástól? Például gyalázkodó, rasszista rigmusokért a maximális idejű sportrendezvényekről való kitiltás + súlyától függően X havi munkabérnek megfelelő pénzbüntetés. Garázdaság, pláne testi sértés esetén pedig minden esetben szabadságvesztés.


A Forma1-ben ilyen nincs, mindenféle csapat és pilóta szurkolója egymás mellett szurkol a lelátókon és az állóhelyeken is, beszólás sem sűrűn fordul elő, tettlegesség pedig szinte elképzelhetetlen.


Vagy ha már mindenképp rendőri biztosítás kell, miért nem azok fizetik, akik miatt ez egyáltalán szükséges? Gondolok itt a különböző ultracsoportokra. Mondanám, hogy a klubok is finanszírozhatnák ezt, de ismerve a politikai és piaci viszonyokat, az végső soron ugyanúgy a mi pénzünk.


ma 03:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A foci drukkerek a legeslegprimítivebbek közé tartoznak. A javuk tanulatlan IQ-bajnok. Na ezért kell rendőri biztosítás.
ma 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!