A Fradi és a többi foci csapat mögött ,hogy alakult ki akkora kultusz ,hogy a szurkolók még egymásnak is képesek neki rontani csak azért ,mert másnak szurkól?
Figyelt kérdés
2024. júl. 14. 19:18
1/3 Koplárovics Béci válasza:
Ez nem magyar sajátosság.
2/3 anonim válasza:
Az alapítás idején, illetve utána évtizedekig a klubcsapatok egy-egy társadalmi réteget, gondolkodásmódot, világnézetet is képviselt. A Ferencváros (Franzstadt) a budapesti, német eredetű munkásosztályt képviselte, az MTK Budapest a zsidó értelmiségi réteget. A két tábor nagyon nem szívlelte egymást, a társadalmi rétegek között fennálló ellentétek, feszültségek miatt, ezt pedig meccsek során ki lehetett fejezni. A többi csapat között fennálló ellenséges viszony történelmi hátteréről keveset tudok, de az meg van hogy a Fradit a jobboldali beállítottsága miatt utálták a kommunisták, tönkre akarták tenni, a jó játékosait elszipkázták, ezzel szemben az Újpest a belügyminisztérium, az ahhoz tartozó állambiztonsági szervek (pl. besúgóhálózat) csapata volt, tehát a kommunista diktatúrát megtestesítő állami szervekhez tartozott, valószínűleg ez is közrejátszott az ellenséges viszony kialakulásában. Most meg ugye a Fradi a NER érdekeltségbe tartozó csapat, azért is utálják sokan.
3/3 MDaniel98 válasza:
A legtöbb fociszurkoló nem ilyen, de az ultrák között valóban nem mindenki a legélesebb kés a fiókban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!