Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Minigolf vagy krokett?

Minigolf vagy krokett?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Valaki próbálta már valamelyiket?

Van egy nagy telkem, csinálnék egy pályát rá.


Krokett alatt ezt értem:

[link]


Szimplán csak szórakozás lenne a cél.



júl. 8. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyílván a minigolf az amivel nem lehet melléfogni. A krokett amolyan úri unaloműzés kötelező teaszünetekkel ahol eltartott kisujjal szürcsölöd a teát a csészéből :D (De az Alice in Borderland egyik kulcsjelenetében nagyon jól nézett ki az egész)
júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

" . A krokett amolyan úri unaloműzés kötelező teaszünetekkel ahol eltartott kisujjal szürcsölöd a teát a csészéből :D "


Dettó ugyanez a golf és a minigolf is. A golf is a gazdag sznobok úrimuri "sportja", az esetek nagy többségében. Sok luxusjachton is van kiépítve minigolf pálya, ilyet konkrétan láttam is Monte-Carlo-ban.

De ettől függetlenül mindegyiket lehet normálisan csinálni sportként is. Sportnak nevezni mondjuk túlzás őket, de hívjuk úgy akkor, hogy "aktív szabadidős tevékenység és ügyességi játék".

júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"aktív szabadidős tevékenység és ügyességi játék"


Bevallom én is így definiálnám őket. Igazából nekem mindkettő tetszik.

júl. 8. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A minigolf nem is annyira elit móka, ahol sok a turista tengerpartok mentén, ott minigolf pályák is vannak az ő pénztárcájukra, persze ezek nézhetnek ki ótvarul is vagy nagyon igényesen. Saját telken viszont nagyon menő lehet szerintem :)
júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" A minigolf nem is annyira elit móka, ahol sok a turista tengerpartok mentén, ott minigolf pályák is vannak az ő pénztárcájukra "


Ez pontosan igaz a krokettre is. Ugyanis Angliában, Franciaországban és Németországban nagyon sok idősotthonban, a nyugdíjasok is játszák ezt, de gyerektáborokban sem ritka. Sőt, krokett világbajnokságot is szoktak rendezni, ahol nincsen életkor és nem megkötés egy csapatban, vagyis a 17 éves tinilány is lehet akár egy csapatban a 78 éves nagypapájával. Tehát nem csak a kisujjukat feltartó sznobok játéka ez. Japánban például a krokett japán változatát a gateball-t iskolások is játszák.


Az is igaz, amit te írsz. A minigolfra akár egy szimpla vidámparkban is lehet lehetőség, vagy a tengerpartok mentén is. Viszont az elit réteg is játssza, luxushajókon, luxusszállodákban szokott minigolf pálya lenni.


Kérdező, ha elég nagy a telked, akkor simán ki tudsz építeni egy minigolf és egy krokett pályát is. Csinálhatod mindkettőt is akár. A minigolfpályához igazából fantázia kell, a kroketthez pedig csak egy szimpla sík füves terület.

Különben mindkettő jó móka.

júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A krokettnek van amúgy olyan változata, aminek az a neve, hogy "golf croquet". :D

Sőt, minigolf pályán is szoktak krokettezni.

https://www.youtube.com/watch?v=h_SRftbAP9A


Szerintem amúgy tökmindegy melyiket űzi az ember, az élmény hasonló. El kell ütni egy golyót. :)

júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

#5

Ja, akkor bocs, ez nekem új hogy a nyugat-európai idősotthonokban ilyesmivel ütik el az időt kötögetés és sakk mellett :)

Viszont jó hogy említed a japánokat, számomra elképesztő hogy szinte minden amerikai és európai sportot képesek meghonosítani, amennyire hagyománytisztelő népség hírében állnak, annyira nyitottak is egyben az idegen kultúrák játékaira. (Az első hozzászólásomban említett film is japán.)

júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Döntöttem! Mindkettőt űzni fogom, mindkettőnek ki fogok pályát alakítani. Szerintem fantasztikus mindkét játék.
júl. 8. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:

#5


"Ugyanis Angliában, Franciaországban és Németországban nagyon sok idősotthonban, a nyugdíjasok is játszák ezt"


Tesóm Belgiumban ápoló egy idősotthonban, ott is van krokettpálya az öregeknek. De amúgy Belgiumban, a fiatal felnőttek, a tinédzserek (bár ők azért ritkábban), a nyugdíjasok, a 40'-es éveikben járó apukák/anyukák is szoktak krokettezni parkokban. Tesóm is próbálta. Jó társaságban, jó buli.

júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


A krokett egyébként Nyugat-Európában, USA-ban, Ausztráliában, Kanadában és Japánban nem annyira ismeretlen. (oké Japánban gateball néven fut. A gateball szabályai picivel eltérőbbek, mint a kroketté, de az eszközök ugyanazok.)


Itt Magyarországon és közép-kelet európában, no meg még jó pár helyen nem ismerik. 10 magyarból 11, a krokett alatt, a burgonyakrokettet érti. :)


Egyébként van krokettpálya Magyarországon is, egészen pontosan Kübekházán, ott a Kübekházi Krokett Klub.

júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!