Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az Európa bajnokságot miért...

Az Európa bajnokságot miért teszik nézhetetlenné az európai emberek többsége számára a 21 órás kezdési időpontokkal?

Nem mintha annyira izgalmas meccsek lennének, hogy mindenáron nézni akarnám, de rendszeresen előfordult az EB alatt, hogy az esti meccsek 60. - 70. perce környékén bealudtam, mert reggel korán kelek (7-15ig dolgozom), egyszerűen fáradt vagyok este fél 11kor. Ha meg hosszabbítás és tizenegyespárbaj is van, simán tart éjfélig is egy meccs, ami szerintem egyáltalán nem normális. Ez a kezdési időpont a briteknek kedvez, mivel náluk 20 órának felel meg, az egy teljesen ideális időpont. De mit szóljanak mondjuk a törökök, akiknek a válogatottja negyeddöntőbe jutott, aztán ottani idő szerint este 22 órakor kezdődött a meccsük? Igazságtalannak tartom, hogy 1 milliárd európainak 70 millió brithez kell igazodnia.
júl. 7. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyár van és meleg.
júl. 7. 11:08
 2/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, a Copa America meccseket helyi, keleti parti amerikai idő szerint 20 órakor kezdik, a résztvevő dél-amerikai csapatok hazájában pedig ottani idő szerint 21 órakor. Ebből is látszik, hogy az amerikaiaknak és a briteknek kell kedvezni mindenhol, a többi résztvevő igényei meg le vannak tojva.
júl. 7. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20-kor kezdték volna az est meccset, akkor a korábbi meccseket 17 és 14 órára kellett volna tenni. Amellett, hogy meleg van, egyáltalán nem biztos, hogy 17 órakor az emberek többsége nézni tudta volna. Most hogy már nem lesznek 18 órás meccsek sem, az utolsó 3 meccset tényleg lehetne 20-kor kezdeni (más kérdés, hogy aki délutános műszakban van, az nem biztos, hogy akár 20-kor már nézni tudná).

Én pl. vagy 15-ig vagy 20-21-ig dolgozom. Szóval nekem jó lesz a 21 órás kezdés, akkor is, ha tényleg fárasztó sokáig fenn lenni.

júl. 7. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem minden országban élnek ugyanolyan ritmusban. A Dél-Európai országok számára a 21 óra teljesen vállalható időpont. És hát valljuk be, nem a Skandinávok meg a Kelet-Europaiak szoktak sokáig jutni, hanem Dél-Európa országai, Anglia és társai.

A Copa America esetén is hasonló a helyzet. A Dél-Amerikai országokban a 21 óra nem olyan késői időpont mint egy Magyarnak. Na jó talán a Patagóniában élőknek, de az még Argentínán és Chilén belül is ritkán lakott régió, nyilván nem ők a fő célcsoport.