Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Támogatnátok, hogy nagy...

Támogatnátok, hogy nagy világversenyeken (VB, EB, olimpia stb.) 0-0-s döntetlen végeredményű meccsre 0 pont járjon?

Figyelt kérdés

Mert ugye most 1 pont jár a döntetlenekre, így a 0-0-ra is, és bizony az EB-n is most megesett, hogy 3 döntetlennel valaki továbbment. Szerintem ez nem fair olyan csapatokkal szemben, akik sok gólos döntetlent játszanak, vagy épp lőnek több gólt is de kikapnak és 0 pontot kapnak.

Szóval szerintem úgy volna igazságos, ha 0-0 meccsekre 0 pont járna. Más nem változna, tehát 1-1, 2-2 stb. esetén járna az 1 pont, de 0-0-ra nem. Ne legyen alibi foci meg edzőmeccs mert az mindkét csapatnak jó. Világversenyt nézünk, nem délutáni átmozgató edzést.



júl. 2. 12:18
A kérdező szavazást indított:
támogatom
nem támogatom
támogatom, de nem ebben a formában
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy 0-0 egy meccs nem jelenti azt, hogy nem játszottak keményen.
júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Volt már jó pár "mit változtatnál a fociban" kérdés korábban, ott rendre előkerül a 0-0 pont nélkülisége, mint ötlet, de nem csak a nagy versenyekre, hanem általánosságban. Szerintem is jó ötlet, a közönség gólokat szeretne látni, így legalább motiválva lennének. Az ilyen meccsek többsége amúgy is szenvedős, az nem ér pontot szerintem sem.
júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem látom be, mitől lenne ez fair. Mi az alibi foci abban, hogy nem hagyom, hogy gólt rúgjanak nekem, ugyanakkor bármilyen jól játszom, nem sikerül gólt rúgni?


Tudod, mire jó ez? Esélytelen csapatokat így meg lehet fűzni, hogy ahelyett, hogy 0:0-ra játszanának, inkább adják le a meccset, hogy az erősebb csapat gólarányt javítson.

júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Miért, ha valaki 5-4 arányban kikap, akkor a 4 gólos nem játszott keményen?

Akkor meg már még jobb, ha gól alapján kapnak pontot. Aki lő 10 gólt, az kap 10 pontot, aki három 0-0-t játszik az meg 0-t. Úgy lenne igazán motiváció, hogy senki ne őrizgesse az 1-0-t.

júl. 2. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

"Miért, ha valaki 5-4 arányban kikap, akkor a 4 gólos nem játszott keményen?"

. De igen, viszont itt Te szeretnél módosítani a szabályokon, és Te hoztad fel ezt az indokot.


Ha meg gólok alapján jönnének a pontok, az már egy másik játék lenne. Szerinted ez csupán a motivációról van szó, másrészről viszont indokolatlanul nagy előnyt jelentene egy jobban sikerült meccs. Ha meg elkezdenének ipari mennyiségben gólokat gyártani, pont olyan súlytalan lenne egy gól, mint kézilabdában, az semmit nem segítene a sportnak.

júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Szóval szerinted ha egy 0-0 vagy 1-0 eredményre ráül egy csapat és hátul dekázgat 90 percig, az jobbat tesz a sportnak, mint ha mindkét csapat folyamatosan hajt a szép gólokért. Értem.
júl. 2. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:

"Miért, ha valaki 5-4 arányban kikap, akkor a 4 gólos nem játszott keményen?"


Ilyet hol állítottam?

Szerintem ha kérdést írsz ki, először józanodj ki.

júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: eléggé életszerűtlen, hogy ha egy csapattal szemben 90 percig lehet dekázni hátul, akkor ne akarnának ellenük még gólokat szerezni, hogy bebiztosítsák a győzelmet.

Meg ha meg is lehet ezt tenni, ami igazán árt a sportágnak, hogy egy világversenyen ekkora különbségű csapatok játszanak egymással.


A gólok meg lehetnek akármilyen szépek, a 20. után már lehet, hogy elkapcsol az ember.


De mivel feltételezésem szerint a kérdésedben őszintén a véleményünket kérdezted, és nem kioktatni akartál minket, ezért gondolom, ezzel semmi gondod nincs.

júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Nem, gondom nincs vele. Csak furcsállom hogy valaki nem a gólokért nézi a focit.
júl. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!