Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A skót labdarúgó válogatott...

A skót labdarúgó válogatott miért nem elégedett meg a döntetlennel a tegnapi, magyarok elleni meccsen?

Figyelt kérdés

Nekik az is jó eredmény lett volna az esélyesebbnek tartott magyar csapattal szemben, ráadásul 2 ponttal még egész komoly esélyük maradt volna a továbbjutásra is, hiszem simán lehet, hogy több csoportharmadik is 1 ponton marad. Az látható volt, hogy a magyar csapat csak kontrából veszélyes, abból viszont nagyon, felállt védelem ellen viszont teljesen impotens.


Ehelyett a meccs utolsó részében a védekezést feladva nyomultak előre a győzelemért, azok után is, hogy Szoboszlainak és Csobothnak is helyzete volt 1-1 kontra után.



jún. 24. 19:47
A kérdező szavazást indított:
Vitte őket előre a kompromisszum-mentes skót szív
Nem ismerték a továbbjutása szabályokat
Nem gondolkodtak, csak győzni akartak és kész
Egyéb
7 szavazat
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Sokkal kevesebb opció lett volna jó nekik a döntetlennel, mint nekünk a győzelemmel. Ha meg győznek, akkor gyakorlatilag fix lett volna a továbbjutásuk. Értsd pl: nekünk az is jó, ha a horvát-olasz X, nekik a döntetlennel már ez kiesést jelentett volna. De a cseh csoportban is kevesebb opció lett volna jó nekik. Szóval nem csodálom, hogy nyerni akartak. Mondhatni, hogy mondjuk 1% esélyből akartak 100%-ot csinálni. Nem jött össze.
jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, ez akkor logikus lett volna, ha egy elődöntő-esélyes csapat lenne Skócia, aminek szégyen a harmadik hely a csoportban.


De a skót egy - a magyarnál is lejjebb jegyzett - kiscsapat, akiknek a 2 ponttal elért harmadik hely nagy eredmény lett volna.


Így viszont a kis esélyt (ami nem 1%, hanem inkább 20%) eldobták egy nagyon kockázatos dupla vagy semmi játékon.


Nagyon irracionálisnak tűnt nekem a végén az a “mindent egy lapra” rohanás, még ha majdnem be is jött nekik.

jún. 24. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
2 ponttal és -4 gólkülönbséggel semmit nem értek volna, arra is kevés az esély hogy legyen legalább két olyan csoportharmadik amelyik max 2 pontot szeret, akikkel kalkulálhattak volna (horvát, albán, szlovén, dán, cseh, grúz) azoknak már most jobb a gólkülönbsége.
jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*szerez
jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
2 ponttal és -4 gólkülönbséggel mára már kiesők lennének (Horvátország is előttük lenne a -3 GK-val). Illetve annyi esélyük még lenne, hogy Szlovénia öttel veri az angolokat...
jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5:


Vagyis napokkal tovább élt volna a reményük, mint így. Plusz nem vereséggel, hanem 2 ponttal utaztak volna haza. Na mindegy, továbbra sem értem, hogy ők miért kockáztattak többet a győzelemért, mint a méginkább győzelmi kényszerben játszó magyar csapat, ha egyszer ráadásul ők voltak itt az esélytelenebbnek tartott csapat.

jún. 25. 18:19
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%
Ha viszont nyernek (és amikor támadni indulsz, akkor nem arra gondolsz, hogy abból majd gólt kapsz - játszottál valaha csapatjátékot?), akkor már élveznék a továbbjutás örömét. Nem kockáztattak semmivel sem többet. Kaptak egy gólt kontárból, ebben semmi nagy kockáztatás nem volt. Értsd: annak, hogy egy támadásból gólt szereznek, nagyobb volt az esélye, mint annak, hogy a csillagok majd úgy állnak, hogy nekik kedvező legyen. Az xG-jük 0,35 volt, a továbbjutási esélyük 2 ponttal mint írtam max 1%. Azt, hogy az égvilágon semmit sem kockáztattak, az is megmutatja, hogy 60% labdabirtoklás mellett 4 kapura lövésig jutottak el, és 2 szögletig. Gyakorlatilag semmi támadójátékuk nem volt. Ez lenne a nagy kockáztatás? Monnd csak, te valaha fociztál már? Vagy úgy bármi sportban, bármi versenyen részt vettél már???
jún. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7:


Na ezt jól összezagyváltad Bélám:D Van itt minden, xG-től sport(konyha)pszichologiáig.


De kezdjük a személyeskedős résznél: igen, sportoltam versenyszerűen, kajak (K4) 500 méteren országos döntőig jutottam, kisebb versenyekről tucatnyi érmem van, a focit csak hobbiszinten űztem, abból csak BLASZ III-as aranyéremig jutottam. Ez nyilván nem hasonlítható a Te ZTE-s karrieredhez és ahhoz az 1 (egy) db gólhoz, ami miatt mindenki ismer teged az országban ;)


Az, hogy nem kockáztattak a skótok, nem felel meg a valóságnak, az utolsó 20 percben mindent egy lapra téve próbáltak támadni, melynek kétségtelenül volt eredménye, két óriási helyzet formájában (az egyik centikkel ment fölé, a magyar kapus verve volt, a másik pedig a büntetőgyanús helyzet volt), de eközben a magyar csapat a kinyílt védelemmel szemben 2 nagy és 1-2 kisebb helyzetet is ki tudott alakítani kontrából, azaz láthatóan óriási kockázattal járt ez a kinyílás. És ebben a helyzetben mentek fel úgy az utolsó szögletükhöz, hogy nem nyertek annyi esélyt vele, mint amennyit kockaztattak. Megintcsak a magyar csapatra utalok, amely méginkább győzelmi kényszerben volt

mint a skót, mégis kevesebb kockazatot vállalt.


Az már más kérdés, hogy a magyar golhoz az is kellett, hogy Csoboth embere érthetetlen sportszerűség folytán nem failtolta Csoboth-ot egy sárgalap árán.

jún. 26. 13:03
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tehát még mindig nem érted, hogy miért nem volt elég a skótoknak a döntetlen. És még te sportoltál. Persze :)
jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ésszerűtlen mértékűnek érzem a skótok kockázatvállalását az utolsó percekben.


Hogy te mit hiszel el az irreleváns, azt pedig, hogy az ész és logika dolgában hogy állsz, mindenki láthatja:)

jún. 26. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!