Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A francia válogatottban miért...

A francia válogatottban miért van egyre kevesebb fehér játékos?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem a mai kezdőben 8 fekete van, eddig legalább a kapus fix fehér volt, most már ő is fekete. A 25 fős keretben összességében 6 fehér játékos, ami azért európai országként elég durva.
jún. 21. 21:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
16%
ma 12:34 aki betéve tudja a világ minden válogatottjának a születési helyét, idejét: (vagy csak elolvassa a neten és okoskodik???)Azt azért ugye te is tudod, hogy elvadult házi-macskák is lekölykeznek a vadonban? Az megvan hogy azokból nem lesz oroszlán, gepárd és párduc?
jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
41%

Franciaországban más a nemzetfelfogás mint Magyarországon.

[link]

Ithhon az számít Magyarnak, aki Magyar ősöktől származik (ez sem ilyen egyszerű, hiszen nagy volt a keveredés a Kárpát-Medencében).

Franciaországban az a Francia, aki Franciaként él, Franciául beszél, Francia állampolgár. Nem véletlen, hogy Franciaország nem kizárólag a ius sanguinis elv alapján ad állampolgárságot, hanem bizonyos keretek között (legalább az egyik szülő letelepedett státusszal rendelkezik) a ius soli alapján is.

Mivel a Francia válogatott tagjainak nagy többsége Franciaországban, Francia állampolgárként született, és egész életükben ott éltek ezért a Francia felfogás szerint Franciák.



"Azt azért ugye te is tudod, hogy elvadult házi-macskák is lekölykeznek a vadonban? Az megvan hogy azokból nem lesz oroszlán, gepárd és párduc?"

Viszont itt nincs ekkora különbség a fehér Franciák és a fekete Franciák között. Tulajdonképpen csak a bőrük színe más.

jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 MGéza ***** válasza:
70%
#21: Nagyon buta fajgyűlölő vagy, pontosabban fajtagyűlölő, ugyanis nincs fehér "faj". Csak egy van, Homo sapiens sapiens, ha tetszik ha nem, ezen belül meg kb mint a farkaskutya meg a tacskó, mindkettő más, de gond nélkül csinálnak közös utódot. Tehát jó nagy baromsággal érveltél, legközelebb az M.K.-ból tanulj biológiát.
jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
33%
ma 09:18 Látod, olyan buta vagy hogy cölöpöt lehetne leverni veled. Nagyjából senki nem beszélt (rajtad kívül) emberi fajról. Itt Francia és nem francia emberekről illetve nemzeti válogatottról volt szó. Attól hogy valakinek az anyja ment oda 20 évvel ezelőtt, attól az ott megszületett ember nem francia.
jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 MGéza ***** válasza:
58%

#14: "Az megvan hogy azokból nem lesz oroszlán, gepárd és párduc?"

Tehát a született francia és a nem annak született, tehát nem is lesz soha az? Ez kb ugyanaz, ugyanis a nagymacskák nem fajták hanem fajok.

Tehát áttételesen simán arról beszéltél.

jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
45%

"Attól hogy valakinek az anyja ment oda 20 évvel ezelőtt, attól az ott megszületett ember nem francia."

Kérlek olvasd el a 22-es hozzászólásomban a linkelt oldalt. Még egyszer: megint az etnikai nemzet alapján gondolkodsz, pedig mint írtam, Franciaországban más nemzetfelfogás van.

A példádnál maradva, ha az anya 20 éve letelepedett Franciaországban, akkor a gyereke vélhetően ott fog megszületni, mégpedig ez alapján Francia állampolgárként. Felnőni is ott fog, és az anyanyelve is a Francia lesz. Ezek alapján pedig Francia. Az etnikai alapú nemzetfelfogás szerint nem lenne az, de ez nem számít mert ők nem ezt nézik. Tudom-tudom, eZ vEsZéLyEs, STOP Franciák.

jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
23%
Én itt abbahagytam mert teljesen másról beszélnek már sokan mint én, és másról amiről a kérdés szólt.Egyébként különösen nem érdekel, ha valaki elfogadja nemzeti válogatott tagnak amiket leírtam, a világ minden színében futkározó Kenyaiakat, "honosított" asztaliteniszes Kínaiakat és a kérdésben szereplőket, legyen.Én nem fogadom el, és nem fogadtam el az említett "Magyar" példát sem ez meg legyen az én magánügyem.
jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 franciasrac ***** válasza:
Mert hasonlít a valósághoz 🙃
jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!