Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A fociban a sárga és piros...

A fociban a sárga és piros lapok milyen anyagból vannak? Hol lehet olyan lapokat venni vagy szerezni?

Figyelt kérdés

Azok hogy néznek ki azok a sárga meg piros lapok amiket felmutatnak a szabálytalankodó játékosoknak? Hol lehet venni olyan lapot?


Mennyit tartanak maguknál a bírók a meccsen? Illetve mit csinálnak a lapokkal a bírók a meccsek után?



jún. 21. 14:16
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
100%

A fociban használt sárga és piros lapok általában műanyagból készülnek, például PVC-ből (polivinil-klorid) vagy polipropilénből. Ezek az anyagok tartósak, rugalmasak és ellenállnak az időjárási körülményeknek, így ideálisak a sportban való használatra.


Ha ilyen lapokat szeretnél vásárolni vagy beszerezni, számos lehetőség áll rendelkezésedre:


Sportboltok: Bármely nagyobb sportáruházban, például a Decathlonban, találhatsz sárga és piros lapokat. Ezeket általában a futballkiegészítők között tartják.

jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, játekvezető vagyok.


A lapok műanyagból készülnek, mi általaban nem az 1es által mondott sportboltokban vesszük a lapot, mert pl a Dechatlonban csak Kipsta márkájú van, aminek eltér az árnyalata a többség által hasznalt "b+d" márkájútól. Én főleg online rendelem, amikor kell

[link]


Itthon 5 pár (1 piros, 1 sárga) lapom van, a meccsre menős táskaban is mindig minimum 2 pár. (1 pár is bőven eleg lenne, de elhagyhatom vagy itthonfelejtődhet)


Magára a mérkőzésre egy sárga (ezt általaban a mez egyik zsebében tárolják) és egy pirost viszünk ki (jellemzően a nadrág egyik zsebeben). Én ha asszisztens vagyok akkor is viszek ki lapot, volt mar, hogy a játékvezető nem hozott vagy elhagyta.


Meccs után csak el kell rakni, következő meccsen ugyanúgy használjuk, nincs vele semmi extra

jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!