Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ez miért van a magyar válogato...

Ez miért van a magyar válogatottnál?

Figyelt kérdés

Nem követem a nemzetközi futballt, csak ami ilyen hogy EB/VB. De akárhányszor nézem a magyarokat, felb.sz...


Most már évek óta tisztán látható, hogy állandóan a saját kapujuk felé játszanak. Szereznek egy jó labdát a térfelen vagy még azon is túl, és visszaadogatják a kapusnak... Ott elkezdenek passzolgatni, addig míg az ellenfél meg nem unja, rámegy az ellenfél, vissza a kapushoz, az meg reflexből (mivel már nincs ideje és helye) kirúgja a vakvilágba, ami rendszerint az ellenfélhez kerül.


Ha labdát szereznek, figyeljétek meg, olyan mintha kolerás lenne a labda, mindenki gyorsan stresszben túlad rajta, és a 3.-4. passznál egyszerűen elveszik a labdát. Megkapja valaki, nem cselez meg nem kezd el vele futni/helyezkedni, hanem gyorsan lepasszolja a legtisztább embernek (általában hátrafele), az megint lepasszolja, a 3.-ra meg már rámennek mert látszik hogy szó szerint minden játékos szabadulni akar a labdától, mintha félnének tőle 😀


Ez volt a mai német meccsen is, de mondom, évek óta ezt csinálják.... Ezt nem látja senki? Se az edző se más? Ezek nem néznek vissza meccseket? Számomra totál felfoghatatlan...


Vágom én hogy létezik defenzív játék, de azt általában akkor szokás játszani ha vezet a csapat (akár csak 1 góllal is, sőt, leginkább akkor) és a cél az időhúzás és a biztonságos játék. De ezek ezt csinálják az első sípszó után is, mintha azt várnák hogy egyszer csak ott terem a labda az ellenfél kapuja előtt 😀


Kedvencem ma a kapusunk volt (nem tudom miért vannak elájulva tőle), az első gólt simán meg lehetett volna fogni, helyette állt 1 helyben, szűken széttárva a karját mintha almaszedő kosár lenne a kezében, de meg nem mozdult volna a labdára... Mintha várta volna hogy egyszer csak a semmiből odakerül a kezébe...


jún. 19. 20:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10


Annyit bőven láttam ami alátámasztja azt amiket leírtam.

jún. 20. 09:57
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem.
jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!