Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ez miért van a magyar válogato...

Ez miért van a magyar válogatottnál?

Figyelt kérdés

Nem követem a nemzetközi futballt, csak ami ilyen hogy EB/VB. De akárhányszor nézem a magyarokat, felb.sz...


Most már évek óta tisztán látható, hogy állandóan a saját kapujuk felé játszanak. Szereznek egy jó labdát a térfelen vagy még azon is túl, és visszaadogatják a kapusnak... Ott elkezdenek passzolgatni, addig míg az ellenfél meg nem unja, rámegy az ellenfél, vissza a kapushoz, az meg reflexből (mivel már nincs ideje és helye) kirúgja a vakvilágba, ami rendszerint az ellenfélhez kerül.


Ha labdát szereznek, figyeljétek meg, olyan mintha kolerás lenne a labda, mindenki gyorsan stresszben túlad rajta, és a 3.-4. passznál egyszerűen elveszik a labdát. Megkapja valaki, nem cselez meg nem kezd el vele futni/helyezkedni, hanem gyorsan lepasszolja a legtisztább embernek (általában hátrafele), az megint lepasszolja, a 3.-ra meg már rámennek mert látszik hogy szó szerint minden játékos szabadulni akar a labdától, mintha félnének tőle 😀


Ez volt a mai német meccsen is, de mondom, évek óta ezt csinálják.... Ezt nem látja senki? Se az edző se más? Ezek nem néznek vissza meccseket? Számomra totál felfoghatatlan...


Vágom én hogy létezik defenzív játék, de azt általában akkor szokás játszani ha vezet a csapat (akár csak 1 góllal is, sőt, leginkább akkor) és a cél az időhúzás és a biztonságos játék. De ezek ezt csinálják az első sípszó után is, mintha azt várnák hogy egyszer csak ott terem a labda az ellenfél kapuja előtt 😀


Kedvencem ma a kapusunk volt (nem tudom miért vannak elájulva tőle), az első gólt simán meg lehetett volna fogni, helyette állt 1 helyben, szűken széttárva a karját mintha almaszedő kosár lenne a kezében, de meg nem mozdult volna a labdára... Mintha várta volna hogy egyszer csak a semmiből odakerül a kezébe...


jún. 19. 20:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
54%
Ki gondolta volna, hogy nem az adómentesség, a milliós fizetés, a luxus, a megannyi illeték az, ami a jó focihoz kell.
jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert itt mindenki hülye, csak te értesz a focihoz.
jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1


Én csak nem értem tényleg, hogy ha ők az ország legjobbjai, milyen lehet a többi?


Én egyébként abban is problémát látok, hogy a média is meg az elvakultak is felsz.pkodják őket, ha épp szerencséjük van elhiszik magukról, hogy elit csapat, amikor nyilatkozni kell akkor van arc, a pályán meg hátrapasszolgatják a labdát...


Mikor volt 4 éve asszem a szintén németek ellen a döntetlen!, úgy csináltak az emberek mintha EB-t nyertünk volna. Holott akkor nem mi voltunk jók, hanem a németek voltak irgalmatlan sz.rok, tehát igazából bőven verni kellett volna őket, mi egy döntetlent tudtunk kihozni az akkori németek ellen.


A mostani német csapat is sz.r, sokkal jobb mint 4 éve, de ez még nagyon messze van a német elvárttól.


Mai index cikk:


Ha nem is hasonlóan széles körű élmény odahaza, a magyar drukkerekkel beszélgetve sokan felidézték a három évvel ezelőtti müncheni Eb-meccsünket a mostani rendezővel szemben. Akkor a mieink kétszer is vezetve, a 84. percben megpattanó Leon Goretzka-lövésnek „köszönhetően" zártak végül 2–2-re. Az az egy pont akkor kevés volt a továbbjutáshoz. A mai randevúnak viszont úgy mehettünk neki, az életben maradást jelentené egy hasonló eredmény – no meg azt, hogy Szoboszlai Dominikék saját kezünkben tudhatják a sorsukat az utolsó forduló előtt a csoportkörben. Nem lövöm le a poént, nem sikerült...


Tehát 3-4 éve csináltunk egy döntetlent Németország ellen, de még 20 év múlva is úgy ír róla majd a sajtó, mintha megnyertük volna az EB-t 😀

jún. 19. 21:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy szoktad nézni a meccseket? Mert amit írsz, abból nem úgy tűnik. A németek játszottak eddig a legjobban az egész EB-n.
jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Az lehet, ettől függetlenül a mai német válogatott a 10 évvel ezelőttihez képest még mindig sz.r.


3-4 éve volt a legrosszabb, most is azok, de már sokkal jobbak mint voltak. De rohadtul elmaradnak a 10 évvel ezelőtti teljesítménytől.

jún. 19. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
A magyar válogatottnál az a baj hogy nincs se szervező középpályás, se szélsőjáték...ennélfogva nincs is normális támadásépítés felállt védelem ellen, a gólok 90%-a pontrúgás után vagy kontrából esett a selejtezőkben is. A középpálya közepén Nagy Ádám, Schafer vagy Styles szokott játszani, akik amolyan "jómunkásemberek", de nincs játékszervező képességük és kapura lövésben is gyengék, ennélfogva többnyire oldalra vagy hátra passzolnak ha náluk a labda. Szélsőként Kerkez, Nego, Fiola, Bolla vagy Nagy Zs. szokott játszani, de igazából egyikük se rendelkezik a megfelelő technikai tudással, cselezőkészséggel ahhoz hogy érdemben segítség a támadásépítést. Sallai szokott még kihúzódni szélre, aki már megfelelő képzettségű, de olyankor 1 szem csatár (általában Varga) van középen, akihez emiatt baromi nehéz eljuttatni a labdát, szóval Sallai is sokszor hátrafelé passzol. Szoboszlainak lenne a feladata a játékszervezés, viszont ahogy észrevettem sokszor teljesen visszamegy a labdáért, mert nincs egy ún. összekötő aki a védelemtől hozzá juttatná a labdát. Neki elől kellene helyezkednie folyamatosan, irányító középpályás pozícióban nem a saját térfélről szervezni a támadásokat. Így viszont ha ő hátramegy vagy kevesen vannak elől, vagy olyanok akik nem tudnak érdemben támadni. Ez van ha kevés a tehetséges játékos a keretben, kellene azért még egy Varga szintű csatár és két használható szélső támadó. Egyébként kevés szó esik róla, de Kalmár kiesése nagy érvágás volt a válogatottnak, mert Szoboszlai mellett ő tud még érdemben játékot szervezni, amikor ketten voltak a pályán sokkal jobban ment SZD-nek is. Rossi helyében tettem volna egy próbát Dzsudzsákkal, szerintem teljesen vállalható volt a játéka a görögök elleni meccsen is, gondolom nem akart vitát a csk poszt kapcsán (mondjuk sztem SZD még kevés ehhez).
jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2


Feltételezem te akkor értesz hozzá, szóval várom válaszod a kérdéseimre.

jún. 20. 07:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert egy erősebb csapatnak nekiesni, mint tót az anyjának, öngyilkosság. Ennyi.
jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8


De ők MINDEN meccsen ezt csinálják, évek óta.

jún. 20. 09:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor te nem láttál minden meccset.
jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!