Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Késő már elkezdenem komolyabba...

Késő már elkezdenem komolyabban kosarazni?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és 10.-es gimis vagyok. Azon gondolkodtam h. szeretnék kijutni Amerikában ott továbbtanulni ösztöndíjjal és kosarazásból megélni. Régebben kosaraztam 3-4évig a suli csapatában de azon gondolkodtam ha most elkezdeném komolyabban lenne-e még esélyem bekerülni pl. NBA-ba. Testi adottságok szerintem megvannak mivel 195 cm körül vagyok.
2010. okt. 28. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kis koromba nekem is ez volt az álmom most már annak is örülök ,hogy Romániában játszok az első ligában,ugye azt tudtad ,hogy egy ember jutott ki Magyarországon az NBA ba?Én meg 2O éves vagyok 2OO cm és 8 éve kezdtem de ez ne vegye el a kedved:)
2010. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát...

Elsőre azt mondanám, esélyed sincs, mert 16 éves korra már a legjobbakat a felnőtt NB1A-s vagy B-s csapatokba is be szokták tenni kevésbé tétmeccsekre játszani. Aztán legtöbben 10 éves kor körül kezdik.


Ellenben tudtommal máig egyetlen magyar, aki játszott az NBA-ben is, Dávid Kornél 18 évesen kezdte.


Viszont ez nem így működik, hogy akkor kitűződ, hogy csakazértis NBA-ben szeretnél játszani, mert erre legfeljebb csak minimális esélyed lehet. Viszont ha kosarazni akarsz, menjél el egy egyesülethez és kosarazzál, és ott kiderül majd mennyire vagy tehetséges.

2010. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tetkó ***** válasza:

a 2.nak igaza van!!

sztem nincs késve semmi de azért az NBA az még messze van!!

2010. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 heszter válasza:

Nem késő elkezdeni, de szerintem ne egyből az NBA legyen a célod.


Először is sürgősen keress fel egy egyesületet. Kezdj el játszani, aztán 1-2 év múlva látni fogod, hogy mennyire megvalósíthatók azok, amiket írtál.


Sok sikert.

2010. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!