Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért volt hosszabbítás a mai...

Miért volt hosszabbítás a mai Arsenal - Sporting meccsen? Nem az Arsenalnak kellett volna tovább jutnia, idegenben lőtt góllal?

2023. márc. 16. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idegenben lőtt gólok számáról szóló szabályt már eltörölték. Ha döntetlenre áll a meccs akkor jön a 2x15 perc hosszabbítás.
2023. márc. 17. 06:33
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért??
2023. márc. 17. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az UEFA-t hogy miért törölték el az idegenben lőtt gólok szabályát.
2023. márc. 17. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az UEFA 2021-ben bejelentette, hogy az idegenben lőtt gólok szabályát eltörlik az európai kupasorozatokban, beleértve a Bajnokok Ligáját és az Európa Ligát is. Ennek oka az volt, hogy az UEFA úgy érezte, hogy a szabály már nem felel meg az aktuális futballtaktikáknak és az eredményekre gyakorolt hatását illetően.

Az UEFA által végzett elemzések azt mutatták, hogy az idegenben lőtt gólok szabálya egyre inkább hátrányosan érintette a hazai csapatokat, mivel sok csapat inkább az alacsonyabb kockázatú, védekezőbb taktikára helyezte a hangsúlyt, különösen az idegenbeli mérkőzéseken. Ez a taktika csökkentette a gólok számát az idegenbeli mérkőzéseken, és ezzel együtt a hazai csapatoknak a továbbjutáshoz szükséges idegenbeli gólok számát is.

Emellett az UEFA úgy érezte, hogy a szabály eltörlése egyenlőbb feltételeket teremt majd minden csapat számára, és támogatni fogja a támadóbb, agresszívabb játékstílus előtérbe kerülését, ami hozzájárulhat a színvonal emelkedéséhez és a nézettség növekedéséhez.

2023. márc. 17. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazságtalan, hogy az egyik csapat 30 perccel több ideig lehetet nyerő, egy idegenben lőtt góllal.
2023. márc. 18. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Cserébe viszont a másik a hosszabbítást hazai pályán játszhatta :)

De egyébként tényleg abszolút helyes hogy eltörölték ezt a szabályt. Igazságtalan lett volna ha a végig jobban játszó Sporting így esett volna ki.

2023. márc. 18. 12:45