Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A portugál Benfica mennyire...

A portugál Benfica mennyire számít otthon jó csapatnak, és (mondjuk) Európában? És a népszerűségével mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Tudom, rossz a felvetésem, mert nem lehet összehasonlítani, de ha a fenti kérdéseim nézzük, akkor melyik magyar csapatra illene rá, hogy Ők nálunk Ezek?És miérrt?

2023. febr. 25. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

[link]


A Benfica és a Porto kiemelkednek, szóval hosszútávon nézve mint itthon a Ferencváros-MTK-Újpest.

2023. febr. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Portugálián belül az élvonal tagja, a Porto, a Benfica, és a Sporting CP hármasa alkotja Portugália legjobb csapatait.


Európa összesített mezőnyét tekintve is a jobb csapatok között van, egy erős középmezőnybe sorolható, mint például egy Lipcse, Red Bull Salzburg, Ajax/PSV, vagy Tonnenham, Arsenal. A példaként felsorolt csapatok is alapvetően erősek, hol jobb, hol gyengébb nemzetközi teljesítménnyel, de hazai mezőnyben megkerülhetetlen nevek.


Magyar csapattal magát a Benficát nem lehet összehasonlítani, mert ég és föld a különbség. A pozíciója viszont a Portugál ligán belül olyan, mint magyar ligán belül a Ferencváros.

2023. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adnák el a legjobbjaikat minden évben, akkor a BL-győzelemre esélyesek lennének. Olyan játékosok játszanának most náluk mint Joao Felix (Chelsea), Darwin Nunez (Liverpool), Enzo Fernandez (Chelsea), Ruben Dias (Manchester City), Lindelöf (Manchester United) stb...

Viszont nélkülük is bejutnak legalább a 8 közé a BL-ben (ami idén biztosan nem sikerül a Liverpoolnak és a MU-nak, de a Chelsea-nek is necces), plusz bődületes, több 100 millió eurós hasznot csinálnak az évek során.

2023. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kvázi utánpótlásklub, kineveli a jövő sztárjait, és drágán eladja, ez az üzleti politikája. A 2 es jól leírta szerintem, bár a Lipcsét én egy polccal feljebb sorolnám, mert topligában megkerülhetetlen, nem csak egy viszonylag erős bajnokságban, mint a holland vagy az osztrák. Egyébként még a Dortmund hasonló szerintem, de ők is magasabban jegyezve.
2023. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
100%
Portugália egyik legjobb csapata. Nemzetközi szinten is van egy-két jobb szezonja, de a nagyok elviszik a tehetséges fiatal játékosokat.
2023. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!