Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért olyan nagy kunszt...

Miért olyan nagy kunszt kézilabdakapusnak lenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mit tehet ő?Max.zárja a szöget aztán bevág valami random pózt a dobás pillanatában és vagy elakad benne a labda vagy nem.

Ha szerencséje van és belelövik a lasztát,akkor az egy "óriási bravúr",egyből ő a nemzeti hős.

Nem rosszindulatból kérdezem és nem is írigységből,de tényleg,mi a nagy dolog ebben?

Mert mondjuk a focinál még ok,ott baromi nagy a kapu,kell vetődni,esni,szaladni rendesen+összevissza taszigálják meg rugdossák az embert,de a kéziben még az ütközésektől is totál védve van a hálóőr.


2008. dec. 18. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Meg lehet próbálni. Ha kivéded a labdák 99%át akkor sok pénzt fogsz kaszálni, élsportolónak hívnak, ha viszont egyet se akkor lúzernek és finoman elküldenek a pi**ba. Ilyen a sport, a tudást és tehetséget máshol is megfizetik, persze a kiemelkedőt, nem az átlagost.
2008. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Tesiórán mindig én vagyok a kapus, és ez nem azon múlik hogy valaki kövér-e vagy nem!Fontosak a reflexek, meg a szerencse is.Amikor valaki ziccerből dob és a hatosról még fel is ugrik nem sok esélye van egy kapusnak.De ráadásul ha eltalál a labda az nem túl kellemes.Engem egyszer tisztaerőből fejbevágtak úgy, hogy alig tudtam a saját lábamon lemennia a pályáról.De azért nem hagytam abba, azóta is játszom :D
2008. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
94%
Bárcsak ez lenne a munkád?!...nekem sem ez a munkám. A gimnázium mellett, ami napi 6-7 óra, minden nap van egy 2 órás edzésem, és hogy a hétvégém se legyen szabad akkor meg meccsem van...Nem értem miért kell ezt így lebecsülni...
2008. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
61%

Sportolsz te amúgy valamit ?

Hány éves vagy te? Tanulsz vagy már dolgozol ? Ha dolgozol akkor mit ?

2008. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
A kézilabda nem kisasszony sport!! Aki nem bírja a strapát az ne jelentkezzen ilyen sportra!!Kapusnak nehéz lenni , mert izomból jövő lövéseket mindenféle nyavalygás nélkül el kell tűrniük!!De a mezőnyjátékosoknak sem könnyű! Mert ők meg tudnak akár úgy esni (egy hetesért vagy 9-esért) hogy kezüket eltörik meg ilyenek!Aki már kipróbálta a kézit az tudja miről beszélek . És most tapasztalatból beszélek....
2009. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Én is kézilabda kapus vagyok.ez nem munka ez egy játék ha úgy űzöd mint Pálinger akkor élsportoló vagy és az olimpián a jó helyezésért pénzt kapsz.

Amúgy én megkaptam a legjobb kapusdíjat és hidd el sokan félnek a labdától.Nekem még nem tört el semmim max. az ujjam dagadt be.és ha kivéded a labdát előre jut a csapat,ez persze függ attól is hogy hogy játszanak a mezőnyjátékosok.Én is próbálom edzeni magam.és hosszú indításnál pontosság is fontos.

A meccs 40-50% a kapuson múlik!!!

2009. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
95%

Elég lebecsmérlő csak azt hinni a kézi kapusról, hogy random pattog, meg visszadobálja a labdát.

Először is le kell küzdenie magában a labdától való félelmet (nekem anno ez nem ment...mielőtt kipróbáltam a helyi ifi csapatban a védést, már évek óta kosaraztam és nem vagyok egy puhány fajta, de a felsőbb évesek labdáitól betojtam) Láttam már nem egy brutális fejbe vagy gyomorba dobást, amitől a kapus úgy esett össze, mint egy rongybaba.

Aztán a kapusoknak külön kapusedzőik vannak, akik tesznek arról, hogy az ugrálások ne csak random menjenek, hanem reflexből és a másodperc töredéke alatt is meggondolt döntést hozzanak a hálóőrök, ne csak beleugorjanak a labdába, várva a szerencsét.

Amit szerintem viszont senki sem említett, az a ruganyosság. Mert az az, amivel egy 200 kilós kapus valszeg nem rendelkezik.


Egyébként a kapus nem feltétlenül csak helyezkedik a vonal előtt, hanem előrerohan (akár fél pályáig is, hogy blokkoljon egy lerohansát) vagy csak a kilencesen belül előrejön zavaróba. Így egy szélsőt könnyen összezavarhat. De például a norvég (női) kapusokra jellemző, hogy iszonyú taposómunkát végeznek és nem csak egy helyben állnak, így méginkább ugrásra készek. Így még egy cingár kapus is csatakra izzadja a nadrágját is.

Jah és van pár kapus, aki maga is dobott már gólt (saját kapuból!!!)


20/L

2009. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
58%

Hallod téged hogy hívnak? a kérdésedből 3 tippem van:

-Thierry Omeyer

-Dejan Peric

-Sterbik Árpád

Ha nem akk nem értem mit ugatsz h milyen könnyű ezt csinálni!!

Kíváncsi lennén a feejdre amikor te kijössz ziccernél 2 métert meg beugranak 2-őt és tiszta erőből fejbe v. gyomron dobnak úgy hogy kiköpöd a beleid :$

amm ha pesten laksz megbeszéljük és bármikor szórok neked párat:D:D

2010. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szerintem is nehéz poszt a kapusposzt.

Egyszer kézitáborban (kb 8 hónapja) hetes védéskor pont a hüvelykujjamat szedte le a labda és most 8 hónap után még mindig érzem a hatását az ujjamon.


Plussz amikor rendszeresen fejbebasztak. XD

2010. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

én is kapus vagyok,most kezdtem újra (2 év kihagyás után). a kapusnak szellemileg és képben kell lennie,folyamatosan a labdát kell figyelnie.

nem egyszer fejbe dobtak,volt mikor mellbe,hasba. de kibírtam és játszottam tovább mert a csapatért mindent meg kell tenni!

és igen,a kapusnak kell külön edző is,hogy megtanulja azokat a dolgokat,amik feltétel nélkül kellenek.. spárga se egy egyszerű dolog.

nem sértődött itt be senki,csak szimplán ne ítélj el elsőre valakit aki "csak úgy ugrál a labdáért". nem is olyan könnyű az hidd el;)

próbáld ki.


17/L

2010. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!