Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért olyan nagy kunszt...

Miért olyan nagy kunszt kézilabdakapusnak lenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mit tehet ő?Max.zárja a szöget aztán bevág valami random pózt a dobás pillanatában és vagy elakad benne a labda vagy nem.

Ha szerencséje van és belelövik a lasztát,akkor az egy "óriási bravúr",egyből ő a nemzeti hős.

Nem rosszindulatból kérdezem és nem is írigységből,de tényleg,mi a nagy dolog ebben?

Mert mondjuk a focinál még ok,ott baromi nagy a kapu,kell vetődni,esni,szaladni rendesen+összevissza taszigálják meg rugdossák az embert,de a kéziben még az ütközésektől is totál védve van a hálóőr.


2008. dec. 18. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagyot üt a labda, jól megsuhintják, akár a csajok is. Próbáld ki, hogy valaki alkaron dob 7-8m-ről, tiszta erőből... A "random pózhoz" kell egy kis beleérzés is, hogy melyik random is legyen. És persze reflexek, hogy mikor kell azt a pózt felvenni. Ilyen szempontból aki kapura dob, az is csak valahogy eldobja a labdát random irányba, és vagy gól lesz, vagy nem.

A kézilabda egy csapatsport. Játszhat valaki jobban, gyengébben, tudnak egyének sokat hozzátenni egy csapathoz, de mindenkire szükség van, mindenkinek meg van a szerepe, a játékosok egymást segítik. Láthattad nemrég is a női kézilabda EB-n: nálunk játszik a világ legjobbjának kikiáltott játékosa, Görbicz Anita. Minden tiszteletem a többi hölgynek, de sajnos nagyon kevesen tudtak hozzátenni a csapatjátékhoz, ő egyedül meg nem sokra ment. Megbocsátható, ugyanis új edző, összeszokó, viszonylag fiatal csapatról van szó.

2008. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Voltál már kézilabda kapus? Nekem egyszer tesiórán csak labda adogatásból megsérült az egyik kezemen a kisujjam, szerencsére nem tört el, de hetekig fájt. Nagyot üt az a labda, kicsi, kemény, ráadásul ha nem ejtik, hanem jó erősen megdobják... hát nézd, próbáld ki, és megtudod, miért olyan nagy dolog.
2008. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Mitől nagyobb dolog,mint mondjuk egy bűzös gumigyárban dolgozni napi 14 órát,ahol szintén minden pillanatban fájdalmas sérüléseknek vagy kitéve?

De mondom,nem írígységből kérdeztem.;)


Egyébként ha csak a fájdalomküszöb meg az állóképesség a lényeg,akkor miért nem állítanak egy 200 kilós pa-dö-dö licenszes csajt a kapuba,aki lefedné az egészet???

Talán súlylimit van?

2008. dec. 18. 16:03
 4/21 anonim válasza:
74%
Mert szerinted egy 200 kilós embernek van állóképessége? Egyébként senki nem mondta, hogy gumigyárban vagy olajfúrótornyon könnyű dolgozni.
2008. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az egész a reflexeken műlik.
2008. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A fociban a büntetőt is 11 méterről lövik, ahhoz is idő kell míg észleled, itt pedig a 11 méter kábé a pálya fele.
2008. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Hülyeség, se a kapura dobás se a védés NEM random! A kapusoknak betanult mozdulataik vannak arra, hogy melyik helyzetben, hogyan kell védeni, hogy nagyobb esélye legyen a védésnek. Amíg nem próbáltad ne alkoss véleményt. Ezen kívül a kapus egy-egy felfutásnál indíthat, így a hosszú passzokat tökéletesen kell dobnia. Csak próbáld ki egyszer meglátjuk, hogy egy két komolyabb kék-zöld folt után mit mondasz ;)
2008. dec. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
92%

Tudod...én 7 éve vagyok kapus, egy mb1/b-s csapatban..és abszolút látszik a hozzáállásodon, hogy soha életedbe nem volt közöd a kézilabdához. Minimum, hogy spárgába ugrálj,és úgy is tudj védeni, és hidd el nem egy leányálom, ha úgy fejbedobnak, hogy szádból-orrodból folyik a vér. És nem sajnáltatni akarom magam, vagy ilyesmi, de szerintem ez a kérdésed nagyon sok embert felháboríthat. Azt kívánom, hogy legalább 1 hétig legyél kapus...Utána majd megtudod, mi is az a KAPUS. És talán többé nem kérdezel ilyen eszméletlen baromságot!

Kézilabdaanalfabéták pontozzanak le, aki egyetért az pedig legyen mellettem!

Ennyi...

2008. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
88%

Tudod miért nagy kunszt ?

Ha valaki beáll kapuba és repül felé a ladba akkor -a) kiugrik a kapuból b) összehúzza fülét-farkát.

Nah a kapus pedig épp ellenkezőleg....a labda elé áll és a testével védi a kaput.

De te ezt biztos tudod, hisz akkora nagy sportzseni lehetsz!

2008. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szívesen kipróbálnám,de komolyan!

Bárcsak adná az ég,annyiból állna a "munkám",hogy labdával hajigálnak én meg néha visszadobom...;)


Nem kellene egyből besértődni ám!;)

2008. dec. 28. 19:24
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!