Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Lehetséges kitörni magyarorszá...

Lehetséges kitörni magyarországon a megyei fociból és elérni nemzetkörire, vagy ehhez rossz helyre születtem?

Figyelt kérdés
Profi szeretnék lenni, jelenleg megye 1 ben focizok. Hogy működne ennek a menete ha esetleg el akarna vinni valamelyik csapat, hogy tudnék magasabb osztályba kerülni? Sajnos edzéseink elég gyatrák, és a csapatot sem érdekli a meccs, ilyen hobbi szinvonal, pedig a bajnokságban mi még a jobbik eset vagyunk, de egyszerűen nem tudom hogy kéne kitörnöm.. ötletek?
2022. jan. 27. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát végezz egyéni edzésmunkákat, illetve tényleg azt, ami a csővön kifér. Nézd a topligákban, hogyan futnak, hogyan mozognak azok a játékosok, akikkel poszttárs vagy. Tehát, ha például védekezőközéppályás vagy, akkor figyeld milyen pozíciókba fut, hogyan mozog, milyen elmozgásokat végez. Az egyéni edzésmunkánál meg trenírozd magad, legyél edzett, gyors, jó felépítésű. Ha pedig jönnek a meccsek, akkor adj bele mindent, pörögj 120 százalékon minden meccsen. Ha híre megy, hogy jól játszol, akkor itt is figyelni fognak a jobb csapatok. Külföldre nem hiszem hogy kijutsz, maximum ott is alacsonyabb osztályokba, de itthon egy NB3-ra teljesen jó lehetsz, ha meg olyan csapatba kerülnél, amely véletlenül feljut a másodosztályba, akkor az egész országnak megmutathatod magad. Ha profi futballista akarsz lenni, az nagyon kemény munkával jár, sok mindenről le kell mondani, még egy NB2-ben is.


Amúgy nekem fura, hogy a csapatod ennyire lazán veszi. Én tudok olyan megye 1-es csapatokról, ahol mindennap van edzés, és nem ilyen tigli-tagli, hanem komoly futómennyiséggel, meg valamilyen taktikai felkészítéssel is.

2022. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engedd el. Nem rossz indulatból mondom, de semmi esélyed sincs...még az akadémistákból se lesz semmi általában pedig ők 10 éves koruk óta heti ötször edzenek szakemberekkel ( jó ők se azok, mert Magyarországon elég kevés van, de a megyei edzőkhöz képest sokkal nagyobb tudásúak). Ha 100 fiataból 4-5 befut NB1-NB2 szinten az már siker a klubnak. A lakóhelyemhez közeli NB1-es csapatnál a régi utánpótlás játékosok 90%-a megye 1-es szinten meg NB3-ban játszik, egy része meg kiment Ausztriába, ami megyei szintnek felel meg.
2022. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az válaszokat..


1# Próbálok egyedül edzeni, legtöbbször maradok edzés után, de most nekünk például olyan edzőnk van aki 5 évvel idősebb nálam, és maximum nb3ban játszott, szerintem nincs is semmilyen licensze hogy ő edző, tehát nem értem hogy majdnem velem egyszintű hogy akarja nekem elmagyarázni hogy hogy lehetek jobb.. no komment. Nem is egy reál madridba akarok igazolni, ott magyar ember nem is ma fog játszani, csak egy nb1 lenne a célom vagy külföldön 2.-3. osztály..


2# hát nem tudom, nekem nem sok pénzem volt anno hogy nagyvársoba menjek akadémiára, és most 20 évesen itt ülök megye 1-ben 0 reménnyel, ami miatt tudat alatt valahogy sejtem hogy esélytelen hogy magasabbra kerüljek, de mégis van bennem egy kicsi remény hogy van rá esély..

2022. jan. 27. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó amit az előbb leírtál az alapján tényleg hagyd abba...inkább tanulj edzés helyett. Megélhetésed fix, hogy ebből nem lesz. Ne nevettess... 20 évesen már nem megye 1-ben kéne focizgatni. Nagyon el vagy tájolva ha azt hiszed, hogy valami esélyed van NB1-re vagy külföldön 2.-3. osztályra...Megye 1 és az NB1-t összehasonlítod az olyan mintha Szalait hasonlítanád össze Messi-vel. Lehet szar az NB1 világ viszonylatban, de oda se tud akárki bekerülni.
2022. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Egy NB3-ra még jó lehet, és már ott is lehet kaszálni. Viszont az NB3-ban is kell ám melózni, többet, mint a megyeiben, és tényleg oda kellene tennie magát a megyei ligában, hogy valaki onnan felfigyeljen rá.

2022. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4# Most kerültem fel megye 1 be mert ugye 19 múltam, de amúgy szerintem munkával lenne esélyem nb1 bekerülni. Azért nem olyan komoly bajnokság ahogy te leírod. Amúgy is volt már hogy megye 1ből vittek fel játékosokat akik nb1ben kötöttek ki.
2022. jan. 28. 23:33
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Egyelőre az NB3-ra törekedj, legyen meg az, a többi majd utána eldől.

2022. jan. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérdezed meg, ha már eldöntötted, hogy van esélyed bekerülni munkával NB1-be? Kár, hogy semmi se lesz belőle...
2022. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom 19-20 évesen van kemény 20 felnőtt meccsed megyei szinten. Na attól kicsit komolyabb az NB1. Ha már NB3-ig elviszed szerintem örülj neki. Oda talán(!) bekerülhetsz kemény munkával meg ha valóban tehetséges vagy. Bár így, hogy nincsenek normális edzéseitek szerintem felejtős az is...az ifiben való megyei bohóckodást meg hagyjuk, mert a megye1 ifi bajnokság kb megye3 szint. Majd ha nagyon kiemelkedsz megye1 szinten akkor lehet gondolkozni talán az NB3-ban, de az NB1 onnan még rohadt messze van.
2022. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyi, hogy az NB1-es csapatok U19-es utánpótlás csapatai simán dobogósak lennének egy megyei elsősztályban. Csak, hogy tudd magad elhelyezni a polcon. Már hozzájuk képest is brutál nagy lemaradásban lehetsz, mind tudásban mind taktikailag. De utóbbiban szerintem rohadtul...Ezeknek a srácoknak is 90%-a megy a levesbe. Főleg, hogy a 16-19 év körül dől el általában kiből lesz profi. Na te erről már most lekéstél...
2022. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!