Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A fociban jobb lenne, ha a...

A fociban jobb lenne, ha a 90. perc után aranygól-szabály lenne?

Saját felvetés. Csak furának tartom, hogy tegyük fel 1-1 az állás, az egyik csapat betalál mondjuk a 92. percen, kiörülik magukat, mintha már megnyerték volna a meccset, de a bíró még nem fújta le a meccset, miközben már nincs idő a középkezdésre sem, így le kellene fújni a találkozót.

2020. júl. 13. 21:00
A kérdező szavazást indított:
én bevezetném, mert.... (többit alul leírod)
szerintem hülyeség, mert.... (többit alul leírod)
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az utolsó 10 perc arról szól, hogy az egyik csapat öli az időt, a másik próbál kezdeményezni. Ha X az állás, akkor ez tutti, folytatódna.

Ha megmarad az X, akkor 2p-ot veszít mind a kér csapat, míg az aranygólnál az egyik nem jár rosszabbul, a másik nyer egy pontot, holott lehet, teljesen életképtelen volt a meccs.

Szerintem semmit nem használna...

Más szabályokat kellene szerintem módosítani, hogy a foci élvezhetőbb legyen...

2020. júl. 13. 21:27
 2/3 anonim válasza:
100%
Volt ilyen nemrég EB-n vagy VB-n az egyenes kieséses szakaszban. Szerintem akkor jó ötlet, ha a döntetlen nem jöhet szóba, izgalmasabb tőle a hosszabbítás és talán igazságosabb is, mint a büntetők. De valamiért mégsem honosodott meg, úgyhogy valószínűleg több az ellenérv.
2020. júl. 13. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Kieséses meccsen én a 90. perc után büntetőket rúgatnék, és kész.

A hosszabbítás idegőrlő, nézőpusztító, ráadásul nem korrekt dolog, ha aztán néhány nap múlva két olyan csapat kerül szembe egymással, amelyek közül az egyik másfél annyi ideig játszott, mint a másik, és emiatt sokkal fáradtabb.

Igen, ki lehet bekkelni... adott az időkeret, nyerje meg a jobb 90 perc alatt.

Egyébként megnéznék egy statisztikát, hány meccs dől el a hosszabbításban. Szerintem sokkal kevesebb, mint amennyi végül 11-esekbe torkollik.

2020. júl. 18. 14:04