Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A labdarúgás készen áll a...

A labdarúgás készen áll a rögzített játékidőre, úgy, mint a többi sportban?

Figyelt kérdés
Mi lehet az akadálya a bevezetésének? Visszavetné az időhúzást, és a monotonitást?

2020. jún. 15. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem lehetne rögzített játékidő a fociban
Nem, a foci nem áll készen a rögzített játékidőre
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A magam részéről a sportág tisztításán ügyködnék. A sérültek azért olyan tetü lassan épülnek fel, mert tudják, megtehetik, hisz fut közben az óra.


Sok javasolt szabályváltozás közül ez lenne az egyik, amit súlykolnék: 2x30min tényleges játékidő, kb mint a kéziben.

2020. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is sokáig egyértelműen mellette voltam, de nem tudom, hogy jó lenne-e...

Őszintén, szerintem a legtöbb meccsen nincs 30 perc tiszta játékidő egy félidőben, ha minden játékmegszakításnál megállítanánk az órát.


Mindenben tök jó lenne egyébként, elmúlnának a sérüléses időhúzások, a 1.5 perces cserék, szabadrúgások, kirúgások, stb.

Két hátulütőt látok:

1.) Játékban lévő labdával történne az időhúzás. Tuti jönnének új hülye ötletek... Nem akarok minden második meccsen a szögletzászlónál labdatartós időhúzást látni. Ott bevezetném, hogy lábbal együtt kirúghassa az ellenfél a labdát... Meg az a sok kapusnak passzolgatós cicázás, ami ott lenne...

2.) Tervezhetetlen időpontok. Szerintem rengeteg félidő átlépné a mostani átlag 45+3 percet. AZtán fusson a paraszt néző a buszára, vagy érje el a TV-ben a másik fordulót... :)


Összességében szerintem több haszna lenne, mint amilyen károkat okoz, de biztos, hogy megölne sokmindent az aktív percek szépségéből...

2020. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kézilabdában úgy van, ha jól tudom, hogy a bíró dönti el, hogy mikor fusson az óra, és mikor álljon meg. A fociban talán úgy lehetne bevezetni,hogy ha a bíró úgy látja, hogy egy csapat húzza az időt, (teszem azt szögletnél, sérülésnél, ünneplésnél vagy kirúgásnál) akkor megállítja az időt, ezzel kedvezve az ellenfélnek kicsit, mondjuk azt a nézők sínylenék meg, ha sokat állna az óra.
2020. jún. 18. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne abból a szempontból amit leírtál viszont az a része is igaz,hogy akkor tényleg ilyen soha véget nem érős meccsek lennének és egy 90 perces meccs lenne 150 perc
2020. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán a játékidő rövidítése lehetne erre megoldás, mondjuk 45 helyett 30 perces félidővel, ahogy az előttem lévők is írták már.
2020. jún. 22. 19:11
 6/11 anonim ***** válasza:

A focinak nem a tiszta játékidő a legnagyobb baja.


Az alattomos "taktikai" szabálytalanságok, ezzel együtt a műesések és fetrengések. Nevetséges hernyók.


Ja, meg a reklamálások meg a bíró lerohanása. Egyszerre küldeném le azt a csapatot, amelyik így nekem jön. Mondjuk én nem vagyok focibíró.

2020. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a játékidő tervezhetetlensége egy eléggé nagy probléma lenne ezzel a rendszerrel. Amúgy nem rossz az ötlet, de reálisnak nem tartom. A jelenlegi helyzetben inkább azt gondolnám megvalósíthatónak, ha a játékvezetők igenis csinálnák azt ami a feladatuk és időhúzás esetén könyörtelenül hosszabbítanának. Biztos kevesebb lenne az időhúzás ha rendszeresek lennének a 6-7 perces hosszabbítások ilyen esetben. Ehhez is simán lehetne a technika segítségét kérni, hiszen egyértelműen lehtne mérni a játékon kívül eltöltött időt, és ezt figyelve a VAR tudna tanácsot adni a játékvezetőnek, hogy mennyi hosszabbítás lenne megfelelő. Emellett persze erősebben kellene büntetni, akár azonnali sárgával az egyértelmű időhúzást.
2020. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is azt vezetném be amit az utolsó

Mérném technikával mennyi idő megy el bedobásokkal illetve a kapus kezében tartott labda ezeket mérni kellene és lazán rányomni 10 percet ha kell

2020. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről arra voksolnál, hogy ha nem lesz fix 2x30p mondjuk akkor legyen az, hogy minden időhúzó tevékenységért az ellenfél jön szabadrúgással a 16-os előtti félkörívről. Azonnal átgondolná a csapat, hogy húzza az időt.

Persze mnden időhúzás sárga lap, azaz a 2. esetben piros (adott játékosnál)

2020. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem

Túl sok ideig tartana egy meccs

2020. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!