Ha egy nő férfi bringával jár, az ciki?
Szerintem teljesen mindegy. Alapvetően a női váz egy igen régi találmány és a szoknyák miatt találták ki, nadrágban teljesen mindegy mi van alattad. Szintén nem volt megszokott a női kerékpársport, tehát nagyjából a széles üléses, városi bringák készültek női vázzal. Ha neked kényelmes, senkinek semmi köze hozzá. Létezik az úgymond uniszex váztípus is, ami nagyjából annyiból áll hogy a felső merevítőcsövet kicsit alacsonyabban vagy ívelten húzzák, de az egyébként eredendően férfivázas, de kis vázméretű kerékpárokat is gyakran hívják vagy nevezik uniszexnek, mivel a nyeregcsőhöz majdnem olyan alacsonyan csatlakozik a felső mint egy női vázas kerékpárnál. Például kimondottan sport célra el se tudok képzelni női vázat, nem is nagyon van, pályakerékpár például nincs is női vázas. Egyszerűen bizonyos célokra kimondottan jobb, merevebb, masszívabb a férfiváz.
Summa summarum: Olyat használj ami neked kényelmes. Fiatalon még nyilván nem okoz semmiféle gondot hogy átdobd a lábad a vázcsőn.
mi az a bicigli?
bicikli az van,olyan szó létezik.
nem ciki,sőt mióta eljutottunk az ejtett felsőcsős geometria világába nem igazán van különbség.
Nem ciki, csak kissé kényelmetlen...
A kérdésedből ítélve úgy tűnik a férfi- és női kerékpár közötti különbséget a felsőcső pozíciójában látod. A valóságban viszont ez nem számít. A női lerékpár a kiegészítőktől és a vázgeometria részleteitől lesz női, a testi arányok különbségének megfelelően.
Egyébként meg nyugodtan tekerj azzal amivel szeretsz, ne foglalkozz vele hogy ciki-e avagy nem...
A női váz nemcsak a hosszú szoknya, hanem általában a szoknya miatt praktikus, aki szoknyában is biciklizik.
Nem arra szolgál elsősorban, hogy a hosszú szoknyának legyen helye a felsőcső helyén, hosszú szoknyát amúgy is térd fölé feltűrve kényelmes csak biciklizni, különben beleakad a láncba, de még a kerékbe is.
A fő előnye felszálláskor jelentkezik: ha rövid szoknya is van rajtad, a szoknyád eleje beleakad a nyereg hátuljába, ha hátulról szállsz fel a bringára. (Kivéve, ha minden alkalommal szertartásosan fél kezeddel felemeled a szoknyádat, de az elég hülyén veszi ki magát.) Ezért van, hogy nő bicikli nyergére fel lehet szállni elölről is. Ez főleg akkor igaz, ha optimális magasságban van a nyereg - a gyakorlatban nagyon sokaknak van túl alacsonyan, így könnyebb fel- és leszállni (szoknyában még inkább), megálláskor támasztani, de kifejezetten rossz hatékonyságú a hajtás, és a gerincet is megterheli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!