Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen trekking kerékpárt...

Milyen trekking kerékpárt ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Szempontok: legyen új, legyen csomagtartó és agydinamó, trekking és 150 ezer forint körüli összeget szánnék rá.


Amire használnám: alkalmi túrák (terepen is akár), de leginkább városi közlekedés.


Amit eddig kinéztem, az ez: [link]

Érdekelnének a hozzáértők és igazából mindenki véleménye, akinek van tapasztalata ilyen téren. Köszi előre is! :)



2019. febr. 15. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Számomra máig ijesztő a trekkinget, a 150 ezret és az "új" szót egy mondatban olvasni.


Először a véleményem: nem venném meg. Persze ettől még sokan megveszik. Biztosan így van, mert ha nem tennèk, nem árulnának ilyen bringäkat.


Alapvetően nem egy rossz gép, de amiket frlsoroltál felhasználási célként, számomra ki is lövi a listából.


Ha csak alkalmi, városi közlekedésre vennéd, azt mondanám, oké vedd, bár akkor is hozzátenném, hogy használtan ettől sokkal jobb bringa kijön ennyi pénzből, egy ilyen meg becsúszhat 100 alá.


Van rajta egy alap teló, rövid rugóúttal, ami csak arra jó hogy elmondd: van. Viszont sok haszna nincs, csak az össztömeget növeli, aminem csekély, ugyanis egy közel 17 kilós bringáról beszélünk.

Váltó ebben a kategóriában a "mielőbb szedd le és dobd el" szintet képviseli. A terhelést nem bírja, pontatlan, gyakran kell utánállítani.

Az olcsó bringák rákfenéje mindig a gyenécske felszereltség. Most egy monoblokk kotyog ki, most a hajtómű, most a kerék, vagy csak az agy, (ami olcsóbb bringáknál kerékcserét jelent, mert ha csak nem tudsz kereket fűzni, az agy cseréje drágábbra jönne ki, mint egy hasonló kaliberű kerék, amivel ismét csak elodáztál egy problémát, tehát eleve jobbat lenne célszerű) stb.


Régen, a parasztbringákon nem volt semmi, ami nagyon el tudott volna használódni a nyergen, a gumin és a fékgumin kívül. Acél volt az utolsó csavarig, nehéz, mint a dög, de semmi kényes alkatrész. Egy szimpla hajtómű, hátul egy fogaskerék, aztán csókolom. Minél bonyolultabb egy bringa, annäl több a meghibásodás lehetősége és minél alacsonyabb költségvetésből rakják össze, a meghibásodás valószínűsége annál nagyobb, a silányabb anyagminőség miatt.


És ilyen rövid bevezető után mindjást adódik a kérdés: miért ragaszkodsz az új bringához?

2019. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es, köszi a választ, nem tudtam, hogy ez még az “olcsó” kategória a bringák között, nem vagyok járatos a témában. :) A 150k-t igazából irányadó számként írtam, fel tudok menni 170-200 ezerig is akár, ha abból kijön egy jónak mondható kerékpár.
2019. febr. 16. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Mountain bime kojönne ennyiből újonnan os, ami azért már használható is valamire, de trekkingnél 200 alatt nemigen érdemes nézelődni. De komyan érdekelne, miért ragaszkodsz annyira ahhoz, hogy új legyen a bringa? 150 körül olyan felszereltségü gépcsodát találhatsz, hogy még én is sírva fakadnék tőle.
2019. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sokszor megjártam már a használt cuccokkal, ha újat vásárokok, ráadásul valamilyen megbízható webshopból/szaküzletből, akkor kisebb valószínűséggel csalódok az eredményben.
2019. febr. 16. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A megbizhato webshop csak azt garantálja hogy nem lopja el a pénzed és kiszállítja amit rendelsz :)

150ezer kevés egy jó trekkingre, de érdemes lenne tudni hogy mit jelent az alkalmi túra meg a városi közlekedés. Néha hétvégenti 20-30km meg boltba járáshoz pl nem fektetnék bele többet. Akkor vagy egy jobb használt 150ért vagy egy ilyen amit te linkeltél csak olcsóbban. De tényleg pontosíthatnál

2019. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem értek a bringákhoz, de két-három éve én is vettem egy trekkinget. Hozzáértők nekem is a használt bringát javasolták, pontosan ugyanilyen okok miatt, mint amit az előttem szóló hozott fel: hogy adott pénzért sokkal jobb bringát lehet használtan venni. Az adta meg a végső lökést, hogy egy szaküzletben a tulajjal beszélgettem egy fél órát. Kikérdezett az igényeimről, terveimről és a végén ő maga beszélt le az új portékáról a használt javára. Én bringát interneten látatlanba biztos nem vennék (ha jól értem nálad a webshop is szóba került). Maximum úgy, ha az eladó relatíve közel van hozzám, így nagyobb anyagi ráfordítás nélkül oda tudok menni és ki tudom próbálni, mielőtt megveszem. Én egy használt bringákkal is foglalkozó szervizbe mentem be. Ott ki tudtam próbálgatni a bringákat, kétszer is bementem, de nem találtam megfelelőt. Néhány hét múlva ők hívtak, hogy van számomra egy megfelelőnek tűnő bringa. Kipróbáltam, megvettem azzal, hogyha 1 héten belül visszaviszem, hogy mégsem tetszik, akkor visszaadják az árát. Ez idő alatt megmutattam egy kollégámnak, aki ért a bringákhoz. Ő elmondta a pozitívumait és a negatívumait és ez alapján úgy döntöttem, hogy megtartom. Nem a legszuperebb bringa, de nekem megfelel és úgy, hogy vettem rá újonnan másik kormányt, sárhányót, és lámpákat és egy lakatot, így volt összesen 90e Ft. Szóval én arra beszélnélek rá, hogy használt bringát vegyél szervizből, ahol adnak rá valamiféle szerviz garanciát. Ha csak 1 hét, az is több, mint a látatlanba kéz alól, netről vásárolt használt cuccok.
2019. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!