Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékagyak kónusza miért...

Kerékagyak kónusza miért lazul meg folyamatosan?

Figyelt kérdés

Beállítom jó, aztán kilazul. Mindig egy kicsit lazul. De csak egy egységnyit. Szóval ráhúzom, kicsit "szorul", mármint nem fut olyan finoman, és egy idő múlva lazul valamennyit, és tovább már nem lazul.

Csak az a baj, hogy így nagyon nehéz belőni a csapágyakat. Az a cél, hogy még éppen ne kotyogjon, hogy minél jobban fusson.


2018. jún. 11. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát erre én is szeretném tudni a választ, én is így vagyok az egyik kerékpárommal.....


A tiéd milyen? gyorszsáras?

Én azt szoktam csinálni, hogy amikor elkezd lazulni, akkor a gyorszsáron húzok egy kicsit és az zömít annyit a tengelyen, hogy egy darabig megint jó lesz.

Kb 2 havonta kell utána állítanom kulccsal.

2018. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyorszáras, ja. Gyorszáron annyit húzok, amennyit tudok a kezemmel. Már esett ki a hátsókerék, szóval ezzel nem szórakozok.
2018. jún. 11. 18:38
 3/8 tothp ***** válasza:
A kónuszt és a kontraanyát rendesen össze kell húzni. A patentszárral csak óvatosan. könnyen le lehet tépni róla a menetet.
2018. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3.: Úgy kellene, de olyan szarul van kialakítva, hogy nem lehet. A kónuszos pedálomon érdekes módon rendesen megtudtam csinálni, mielőtt lehülyéznél.
2018. jún. 11. 22:50
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

"Úgy kellene, de olyan szarul van kialakítva, hogy nem lehet."

Wut?


Van a kónuszhoz vékony villáskulcsod?

Mert annak a lapolásához nem lehet bármivel hozzáférni.


[link]


Én spec normál villásból köszörűn vékonyítottam egyet magamnak, az az átszabott Würth tovább fogja bírni, mint ezek a lemez izék.


Amúgy ha van otthon ilyen ős-kulcs, az is jó.

[link]

2018. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.: Nézd meg te magad [link] , [link] .


Ilyen galád megoldáshoz hogy a francba tudok hozzáférni?? Kónusz -> porvédő -> alátét -> anya.

Ha tudod a megoldást, akkor kérlek szépen írd le, mert beolvasztom ezt a rothadékot.

2018. jún. 16. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is pont ilyen porbédő van az egyik bivajomon.

Egyszerű a megoldás:

- Porvédő nélkül rakod össze.

- Beállítod

- És a legvégén nyomod tá a podvédőt.


Ha elállítódik, akkor a tengely, kónusz stb szétszerelése nélkül is le tudod venni a porvédőt ha eláfeszítesz óvatoosan egy - vagy két - csavarhúzóval.

2018. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
Kaptam már szét pár ilyen gumi porvédős parallax agyat, mindegyiknek le lehetett pattintani a porvédőt és kónuszbeállítás után visszapattintani.
2018. jún. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!