Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kell az úton biciklizni,...

Miért kell az úton biciklizni, ha van normális kerékpárút?

Figyelt kérdés

Természetesen ez a többségre nem igaz, de minden héten találkozok ezzel a jelenséggel.

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy miért jobb ha a buszok, teherautók, kerülgetik 20 centire, minthogy felmenne a 2 méterre lévő, párhuzamos, tökéletes állapotú, akadálytalan bicikliútra.


2010. jún. 15. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
mert olyan kevés a kerékpárút az országban, mint víz a sivatagban!:) de ahol meg van de mégse mennek rá, ott lehet adrenalinra vágyik a kerékpáros! de van egy összetettebb dolog is! az, hogy az úton ott kap egy kis szélárnyékot a bringás egy teherautó/busz mögött, ezáltal nincs pofaszél és gyorsabban/könnyebben tud tekerni!:)
2010. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

ezt milyen bicikliútra érted (város)?

ja és amúgy én isnéha azért nem ott szoktam menni pl ha jövök a suliból meek az ebédért akk nekem jobban esik Jobb oldalt meni ahol nincs bicó út mert úgyis arra kanyarodok :D Érted?

2010. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Budapest, pl. a Kerepesi - Veres Péter út kifelé.

És nem éjszaka, vagy hajnalban, hanem rendesen napközbe mikor nagy a forgalom. Van hogy 5x megelőzöm ugyanazt a biciklist mert a piros lámpáknál utolér... Szóval nem az van, hogy esetleg balra szeretne kanyarodni.

(És semmi bajom a biciklisekkel, én is szoktam :) )

2010. jún. 17. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még biztonságos "kerékpárútat" nem láttam.


NINCS "NORMÁLIS" KERÉKPÁRÚT!!! Csak annak, aki 5 éves, vagy öreg néniként kerékpározik.


De én már unom ezt magyarázni... Hogy én miért inkább a 11-es úton, vagy a Budai alsó rakparton megyek, mint a mellette lévő bringaúton?


Mert ott nem sétáltatnak kutyát, gyereket, kevesebb kátyú van (bizony-bizony... pedig még az is szr). Nem parkolnak rajta autók, nem futnak elém kisgyerekek a fa mögül, és nem is ugranak elém gyalogosok. És nincsenek szerencsétlen kerékpárosok, akiktől be vagyok szarva, ha elmennek velem szemben, vagy én mellettük, hogy mikor jönnek nekem. Amikor főúton a bal könyökömtől 20 centire mennek el a pótkocsis kamionok 80-90-nel, az kevésbé parás. Továbbá nincs 40 méterenként egy kereszteződés padkával és folyamatos kereszt irányú forgalommal.


Több, mint 10 éve csak akkor megyek bringaúton, ha nagyon muszáj (velem jön valaki, aki ott akar menni, stb...). Sok-sok ezer km-t mentem Budapesten forgalomban. Még egy balesetem sem volt hál istennek (pedig akár 60-70-nel előzök kocsikat a belső, vagy a szembejövő sávban, és ennyivel néha el is megyek a kocsioszlopok között). Majdnem minden piros lámpán átmegyek, amin tudok. Kívülről lehet, hogy meggondolatlannak tűnök esetleg kívülálló szemében, de egyáltalán nem vagyok az. (viszont látok sok fszt, akik azok... pedig sok közülük Hajtás-pajtásos).


Pl. felkenődik a kikanyarodó kocsi oldalára. Mikor fel lehetne készülve, hogy lehet, hogy nem adják meg az elsőbbséget. Én ha látom, hogy valaki előttem akar kikanyarodni, egyből hátra nézek, hogy jön-e mögöttem valaki, hogy egyből kivághatok-e balra, ha kijön elém az a fsz... pl.


De még egy balesetem se volt. Bringaúton nem lennék ilyen szerencsés.


A múltkor is láttam két szerencsétlen fszt. Frontálisan összementek a bringaúton. (ha mindkettő 20-30-cal megy... úgy jól össze lehet fejelni) 3/4 óráig próbálták őket betenni a mentőbe, hogy szállíthatóak legyenek...

2010. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt, már bőven-bőven 5 számjegyű, amit letekertem csak Budapesten, forgalomban. (körút, alsó rakpart, Váci út... stb..stb). Belvárosban is megvan a 25-30-as átlag sebesség. Nagy forgalomban, kereszteződésekkel, lámpákkal, mindennel együtt...
2010. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ettől függetlenül bármikor benne lehet a pakliban, hogy elcsapnak. De nekem (aki tud városban tekerni) még mindig kevesebb, mint bringaúton.
2010. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!