Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Merre van a Pécs-Pellérd...

Merre van a Pécs-Pellérd kerékpárút?

Figyelt kérdés
Már többször bolyongtam az elkerülő nyugati végénél, a vízmű után, de nem akadtam rá.
2011. máj. 3. 17:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Közben ezt találtam: [link]

Ezek szerint délebbre van, jóval. Uránvárost nem is érinti.

Ez több, mint egy évvel ezelőtti térkép. A kérdés inkább az, hogy ebből megépült már valami mára? És ha igan, akkor mennyi. Képeket már láttam róla. Végig lehet már menni rajta?

2011. máj. 3. 18:18
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon hasznos volt mondhatom! Szerinted minek kérdeztem meg, ha rajta lenne?!
2011. máj. 3. 20:10
 4/8 Bivajka válasza:

Ha jól feltételezem, akkor erre van, de ma vagy vasárnap leellenőrzöm.

[link]

2011. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Ha megnézted, légyszi írd majd le, milyen volt! :)


Ez a Füzes dűlő, ahonnan indul, az az az út lehet, ami az Expo center mellett megy be?

Pont tegnap előtt jártam arra. Na nem ezt a kerékpárutat kerestem, hanem csak nézelődtem mi van arra. Egy darabon bementem. De aztán nem láttam semmi érdekeset, csak nem túl bizalomgerjesztő kisebbségieket és ilyen putrikat, úgyhogy inkább visszafordultam.

2011. jún. 3. 11:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, mi volt?
2011. jún. 6. 09:25
 7/8 anonim válasza:
Pontosan Pécs és Pellérd között.
2011. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor válaszolok magamnak! Ugyanis épp most értem vissza erről az útról.

Igen, az Expo Center mellett kell bemenni a Füzes dűlőn. Már ez érdekes egy hely. Ilyen lepukkant ipartelep jellege van a környéknek. Egy-két cégnek van arrafelé telephelye, felváltva a kisebbségiek viskóival. Aztán egyszer csak véget ér az aszfaltos út és egy földút vezet a pusztán az elkerülőig. Azon át kell menni és kezdődik a kiépített bicikliút.

Elég érdekes volt. A városban és környékén ezen kívül talán nincs is ilyen kiépített bicikliút. Esetleg még az orfűi. Bár arra nem nagyon járok sűrűn. Elég meredek is. Általában egy utcát neveznek ki annak és kész. Már ahol van egyáltalán bicikliút a városban. Ez viszont direkt bicikliútnak épült. Egy aszfaltcsík két sávval fölfestve, ami a pusztán és erdős részeken keresztül megy ki Pellérdig.

Meglepődtem rajta, hogy milyen közel van Pellérd. Csak pár km volt a bicikliút és már bent is voltam a házak között Pellérden. Ott tettem egy fordulót és indultam vissza.

Visszafelé ahogy jöttem, gondoltam az egyik oldalra elágazó földutat használva levágom az utat Uránvárosig. De ezt senkinek nem ajánlom! Én sem fogok arra menni többet. Ugyanis teljesen elképesztő látvány fogadott. A puszta közepén romos putrik, körülöttük szeméthegyek, bűz és "ős" kisebbségiek. Nem vagyok egy ijedős típus, megjártam már Budapesten a hírhedt Hős utcát is, de nem volt jó érzés átjönni közöttük tök egyedül a semmi közepén. De szerencsére nem volt semmi gond. Mindenesetre elképedtem, hogy Európában a 21. században itt a közvetlen közelünkben ilyen civilizálatlan helyek még léteznek.

Szóval az aszfaltos bicikli utat ne hagyja el inkább senki!

2011. jún. 27. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!