Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Skarpea S180 MTB biciklik jók?

A Skarpea S180 MTB biciklik jók?

Figyelt kérdés
Ilyet szeretnék vásárolni,és nagyon bizonytalan vagyok, hogy megvegyem e,mert a legalsó árkategoriában van, de nem akarok gagyi Tescossat sem.A legjobban az érdekelne hogy váz formára szépek e, és ezek a váltók megbízhatóak e.Ez a cajga jó árban van, és nagyon megszeretném venni.ja és egy 164cm magas lánynak hány col.bicaj való?
2010. jún. 14. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon gagyi teleszkóp van benne én személyszerint akkor már egy merev villásat vennék! de ezt a bringát inkább felejtsd el!

ajánlok egy Caprine Chereokee bringát merevvillás

ha mindenképpen teleszkópos kell akkor Caprine Forest (ebből a kettőből mindegyikből van női vázas)

szintén teleszkópos KROSS Hexagon S3 Lady (szerintem ez a legjobban kinéző és a felszereltsége se rossz)

164cm-re én egy 16, 17" vázméretűt (a kerékmérete meg egyértelmű, hogy 26" legyen)

2010. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

SZia!

Először is nagyon köszi a válaszod,mert már egy ideje várom hogy valaki reagáljon a kérdésemre.A barátom is bringás, de nem tudott erre mit mondani,mert a cajga azért valjuk be szebb egy Caprine Cherokee-nél,vagy nem tudom.Eleve ezeknek a színe valahogy olyan ömlesztett, egyhangú,nem tetszik, ja és a pedál is műanyag,és acél,ami miatt nem kell.meg a váltók is szarabbak, igaz nincs rajta teleszkóp,de azt hallottam a páromtól, hogy nem rossz,mert volt ilyen teleszkopos bicaja,nincs vele baj,de érdekes ő is azt ajánlotta jobb egy sima,merev villás.SZóval kinézetre, kép alapján szebb cajga szerintem az én választottam, és ennél csak 7000-rel drágább, plusz,teleszkop,jobb váltó,szebb külső.Nem tudom őszintén megszólva.

Még ezt néztem a Skarpea előtt:

[link]

2010. jún. 16. 16:41
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez tetszik nagyon,csak az ára nem, és a színe :(

De nagyon szép forma,csak ne lenne rószaszín benne :D

(KROSS Hexagon S3 Lady)


nagyon nagy kár :(

Ja és olyan max 55 e-ig tervezem az árát, sajnos ennyim van rá. :(

2010. jún. 16. 16:54
 4/4 anonim válasza:

Nekem Skarpeám van, igaz nem MTB, hanem túra. Jó tapasztalataim vannak vele, persze ezér az árért nem egy Kona, de messze nem is egy Tescos... Ugyanúgy Magyar tervezés és technológia a távolkeleten gyártatva, mint a Caprine. Előnye az élettartam vázgarancia. Mindenképpen aluminiumvázas gépet ajánlok. A teló nem probléma, főleg ha nem vagy 160kg, mint én. Ha csak aszfalton használod, akkor érdemes a telót kivenni, és merevet beépíteni, + a bötykös, vastag gumit vékonyabb, nagyobb nyomású országutira cserélni. Ezzel a 3 dologgal(teló ki, aluváz, vékony gumi) egy igazi, vaddisznós aszfaltgépet kapsz!

A váz király, még felülheggesztése is van, sajnos az én túragépemről ezt lehagyták. A felszereltség (váltók, fékek) az elég gagyi, de aszfalton engem is elbírna, a te sújoddal még enyhe terepezés is belefér szerintem, ráadásul ezeket bármikor jobbakra cserélheted, ha igényed és kereted is van rá. (Egy igazi bringás bringája olyan, mint egy csopper: dolgozni kell rajta, de sose készül el igazán) Nem tudom, mennyire vagy vagány csaj, ha az vagy, a női vázakat inkább hanyagold! Vázméretben, ha ffi vázast veszel, nagyon fontos az átlépési magasság megléte!! (tehát a sarkadtól a puncidig mért belső lábhosszod min. 5-10cm-rrel legyen hoszabb, mint a felsőcső talajtól mért magassága, term. felfújt gumikkal!) 5cm aszfaltra ajánlott, 10cm pedig ha terepezel. Vásárláskor változtass egy-két dolgon, mert ha új alkatrészeket cseréltetsz le, azt beleszámolják az újba! Én ezeket javaslom: női nyereg (a ffi-nak más az anatómiája, lányoknak kényelmetlen!) másik gumi, telócsere. Egyből vegyél egy hátsó piros villogót is, mert életet ment! Ha van kereted, a bukósisak is nagyon ajánlott, még akkor is, ha gyakorlott bicós vagy! Ezeket a KRESZ is kötelezően előírja, meg a láthatósági mellényt, csengőt, stb. A műanyag pedállal nincs gond. (annó a Mountain Bike Action Hungary ujság góréja, David Erickson volt a műanyag pedálok nagy ellensége, nekem az előző bicómon, egy 2001-es TREK 4000-resen műanyag volt, és bírta a strapát.)

Most nézem, több mint egy évet késtem a válasszal, ha mégis olvasod, kérlek írd meg, milyet vettél, és mi a tapasztalatod vele!

Addigis:

[link]

2011. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!