Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek...

Milyen kerékpárt vegyek hosszabb utakra?

Figyelt kérdés
Segítségeteket szeretném kérni, kerékpárt tervezek venni, max keret 150-200 ezer forint, de persze az sem baj ha olcsóbb. Típusra elsősorban cross-trekking érdekelne, hosszú távú túrázásokra, aszfalt és földútra.
2017. szept. 6. 11:13
 1/4 szlory ***** válasza:
100%

Cross trekking, helyes választás! Azzal az általad leírt igények (hosszú táv + aszfalt + földút) ezzel elégíthetők ki legjobban, sőt, még akár egy fokkal erősebb terepre is rá lehet venni, ha komolyabb teleszkóp kerül bele (29-es MTB telókkal lehet tuningolni, kicsit vállasabb lesz tőle, de nem vészes). Továbbá sárvédőszem, csomagtartószem lesz rajta (bár miket gyártanak manapság...)


A 150-200 közötti szekciót megtartanám, ha kevesebből akarod megúszni, akkor a használt szekciókat kell áttúrnod, ott a 100-150 közé számíthatsz igazán jó fogásra is.


[link]


[link]


[link]


De sok gyártó van, nagyjából ilyen felszerelést kapsz a 150-200 között. Tárcsaféket ha tudod, nyugodtan mellőzd, hidd el, jobban jársz, ha ezen spórolsz, mint máson. Teleszkópból tudd, hogy valami butát tesznek mindig bele, szóval lehet, hogy pár év múlva cserélned kell így is, úgy is. Nyeregből és pedálból is kereshetsz majd saját magadnak kényelmeset, de kis szerencsével a gyáriak sem lesznek rosszak. Hajtóműből is elég alapokat tesznek be, de az első váltók is jellemzően gatyisztánból jönnek. Ezeket el kell róluk használni, aztán újat, jobbat venni, amikor eljön az ideje. Alivio, Deore - Shimano cuccok esetén ilyenek jöhetnek szóba. TY/TZ/Tx/Tourney messziről kerülendő Altus és Acera muszályból jöhet, lehetőleg ne a váltókarok legyenek ilyenek. Minden Suntour cucc leginkább arra való, hogy elkopjon és kidobd. Saját márkás cuccok esetén kérdőjel, hogy ki gyártja nekik, általában átlagos vagy gyengébb minőséget adnak, de vállalhatók.

2017. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. szept. 6. 19:52
 3/4 tothp ***** válasza:
sose értettem a crostrekking kategóriát. Valaki leírná?
2017. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szlory ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szeretem. Egy nyurga 29er MTB. A sima trekkingtől megkapta a felfogatási pontokat, így normális sárvédő, csomagtartó felrakható rá - de nem alap tartozék. Általában sportosabb a vázgeo, de még nem MTB, általában a felsőcső kevésbé ejt és az alsócsőben sincs akkora hajlítás a fejcsőnél.


Így attól függően, hogy enyhe terepre vagy városi használatra hangolod, jó kis öszvér. A 29er külsőkből jellemzően csak a keskenyebbek mennek fel hátul a "nyurgább" kialakítás miatt, de mivel nem tudsz vele úgy vadulni, ezért az bőven elég is. Ha meg speedelsz, rádobsz túragumikat, 35mm-es külsővel haladós gép.


Kifejezetten azoknak szoktam ajánlani, akik montit vennének városba. :) Az ilyenek valami "masszívat" meg "sportosat" keresnek, arra ez a jó válasz. Ha pedig kicserélsz rajta teleszkópot, akkor tényleg egy akár közepes terepen is bevethető 29er montit képzelj el. Downhillezni nem fogsz vele, meg gyökerek és sziklák között pattogni sem javaslom, de ez alatt, mondjuk 2 nyomvonalas erdészeti utakon és egyéb, hasonló terepviszonyok között kockázat nélkül alkalmazható. ÉS CSOMAGTARTÓ. ÉS SÁRVÉDŐ. :D

2017. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!