Érdemes bukósisakot venni?
hahh..utolsó én csak 23 éves vagyok de mégis totál magamra ismertem a gyerekkori bringás történetedben!
Nyilván az ember nem vesz fel sisakot, ha lemegy a kisboltba 50 méterre 5 zsemléért. :) Aki meg olyan helyen megy, hogy forgalmas, rossz minőségű az út, vagy vizes, jeges, annak meg legyen esze felvenni a sisakot.
Bevallom töredelmesen, amikor a trekkingemmel, utcai ruhában, falusi hátsó úton tekerek el a 800 m-re lévő biliárdasztalhoz játszogatni, én sem veszem fel.
Viszont amint az országútira ülök föl, még akkor is felveszem, ha csak kerékpárutazok. Én spec ott nem érzem magam biztonságban, tele gyalogosokkal, kutya- és gyereksétáltatókkal, görkorisokkal, deszkásokkal és rettenetesen béna kétkerekűekkel.
Jónéhány helyen meg mellette kibetonozott vizesárok.
Nehéz ám felmérni a kockázati tényezőket, hogy a bukó hol fontosabb. A statisztika meg pont olyan, hogy nagy számoknál a legártatlanabb helyzetben is lesz halálos koponyasérülés.
Szerintem nálam a ritka fejleérés csak annak az eredménye, hogy évekig birkóztam is és ott azért megtanul az ember ösztönből jól esni.
Akinek nincs ilyen rutinja, gyakran beleáll a földbe fejjel, mint a gerely.
A csúnya, vállínszalag szakítós montis versenybuktám brutális előreszaltó volt bringástól, a bukóm poros sem lett, míg az utánam pár perccel ugyanott, ugyanúgy elszállós emberke meg csigolyaroppanással vette ugyanazt az akadályt. Mázlija volt a kötelező bukó, ami szilánkokra robbant, de a koponyája megúszta.
Gondolatkísérlet:
Ha a következő utadon elesnél és nagyon bevernéd a fejed, akkor előtte felvennéd a bukósisakot?
Következő kérdés:
Honnan tudod, hogy a következő alkalommal nem fogsz tényleg így járni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!