Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Telitalppal vagy inkább a...

Kamaszka kérdése:

Telitalppal vagy inkább a talp első felével ideális a pedált nyomni tekerés közben?

Figyelt kérdés
Rég óta biciklizem, hobbi szinten egy Mountain Bike-al, de igazán csak az utóbbi időben figyeltem fel erre a kérdésre. Régen csak el biciklizgettem, de most már időre szoktam 40-50 kilométereket letekerni. Egy alkalommal vetődött fel bennem hogy mennyit számíthat hogy mindig telitalppal tekerek vagy inkább lábujjaimra helyezem a súlyt mert olyankor a vádli is jobban megfeszül. Valószínű túlbonyolítom a kérdést, de ha van ideális helyzet..én szeretném azt használni. 18/f.

#kerékpározás #láb #tekerés #ideális tekerés
2017. aug. 3. 15:11
 1/4 szlory ***** válasza:

Nem, sokan barmolják el akár a lábboltozatukat is azzal, hogy "telitalppal", pontosabban a talpuk középső részével taposnak. Hátulról ez úgy néz ki (főleg vékony talpú cipővel), mintha a csimpánz fognál az ágat a lábával. :D És ha kitartó vagy és erős, welcome lúdtalp / lábboltozat süllyedés. Szóval helyes a dörgés 18/f. :)


Éppúgy, mint futásnál, a talpad első felén, nagyjából az első 1/3ánál van az a felfekvési pont, ahonnan rendesen meg tudod nyomni a pedált. Nem a lábujjad, nem a legvége. Érezni fogod, hogy hol nyom, hol nem, de minden esetre ott tapogatózz, ahol kiszélesedik a lábfejed. Az van kitalálva erre. :)

2017. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:

A standard helyzet, amikor a bütyök a pedáltendely fölé esik. Ettől a kényelem érdekében valamennyire el lehet térni, de a telitalppal tekerés nem a legjobb.

Talán nem véletlen, hogy a stoplit nem a cipő talpának közepére szerelik.

Tény, hogy megszokást igényel: amikorn én biciklizni tanultam, a cipő sarkának elejéhez akasztottam be a pedált és időbe telt, amíg erről leszoktam. Ha nem akarsz patentpedált használni, egy (lazára hagyott) klipsz sokat segíthet a helyes lábtartásban.

2017. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TR75 ***** válasza:

#1

Lúdtalpat nem okoz a telitalpas hajtás. Pontosan ellene hat a nyomás (a lúdtalpbetéteknek is az a lényege, hogy nyomja a hosszboltozatot).

Logikusan a harántboltozatos hajtás okozhatna problémát azzal, hogy "ellapítja" a harántboltozatot (harántboltozat-süllyedés). De ez sem igaz.

A telitalpas hajtás valóban kevésbé hatékony, mert a boka plusz mozgása nem annyira segíti a hajtást.

Nekem például nyeregfüggő. Az egyik nyergemben kényelmesen csak telitalppal tudok hajtani, mert nem tudom annyira hátrahúzni a nyerget, hogy a harántboltozattal tudjak nyomni. A másik nyeregben ilyen gond nincs, abban ülve a telitalpas hajtás a kényelmetlen.

Amúgy olyanoknak, akiknek a lábfejük kifelé áll, kényelmesebb a telitalpas hajtás (például a sarkuk nem ér a hajtókarhoz).

2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is patent pedált venném alapul.

Nem véletlenül van ott a stopli helye ahol.

Ott is van játék,mert a teljesitmény nem mehet a kényelem rovására. De aza kb:3cm játék benne van a lábadban is.

A lábujjak mögött de még a talpboltozat kezdete elött van.

2017. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!