Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ropoghat a hajtókar?...

Miért ropoghat a hajtókar? Amikor tekerés közben a fogaskerék felőli oldalon nyomom (jobboldal), akkor ropog

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 07:18
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
Szétment vagy laza a csapágy.
2017. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem mocorgó középcsapágy csésze lesz az. Az monoblokkal is megszólal, ha lazul.
2017. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szabimester1 válasza:

Ilyen nálam is volt már. Semmi különös nincsen olajozd meg és nézd meg hogy nem lazák e a csavarok.

(Nálam mondjuk a lánc ropogott de megolajoztam és elmúlt)

2017. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hargitai János válasza:

szia


Ahogy előttem is írták leg valószínűbb hogy kilazult a monoblokk, de lehet a hajtókar a tengelyen, a lánckerék a hajtókaron, illetve pedál a hajtókarban.


le kéne húzni hajtókarokat kivenni a monoblokkot megpucolni a váz menetét a monót meg a hajtókart ott ahol csatlakozik a monóra. Aztán szépen zsírozva normálisan összerakni az egészet, és persze meghúzni mindent erősen de azért normál keretek között.


Hirtelen ennyit lehet neked segíteni Ha leírod vagy teszel fel képet a bicajról akkor látjuk hogy mivel van dolgunk és esetleg kizárjuk a lánckereket a hajtókaron mert nem cserélhető, vagy nincs is monoblokk a bringában.. vagy éppen integrált tengelyes xt hajtóműved van...

Előtud az is fordulni hogy a nyeregcső recseg a vázban vagy a nyereg a nyeregcsőben esetleg kazettás hátsóagynál a fogaskeréksor is tud pattogni ha nincs rendesen meghúzva.

Ha nagyon recseg ne használd úgy mintha semmi baj nem lenne mert az egymáson megmozduló alkatrészek előbb utóbb kirágják egymást.

2017. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!