Szeretnék hosszabb biciklitúrákat a nyáron, hogy érdemes tervezni, hogy készüljek?
azert balaton korbetekereshez jo kis allokeepsseg kell, mert azert budapest es a bakony alja kicsit mas terep
sajna a bicikli utak minosege is igen rossz par helyen, nagyon figyelni kell mert konnyu elszallni
vannak szabad kempingek is
este nagyon jo tekerni, mert kellemes az ido, csak egy jo lampa kell
probalj meg szerezni egy tarsat, ugy jobb ;)
Ilyen gagyi bringával nem szivesen indulnek neki,főleg ugy hogy bevallottan lövésed sincs a biciklik szereléséről!Mert aztan ilyenkor szokott előfordulni hogy az otthon még jó bulinak tűnő terv rémálommá válik!
Minimalis felszerelesre meg szerelesi tudasra minden keppen tegyel szert indulas elott!
Lehet, a gyenge pont az egész buliban a bringa, habár nem ismerem az auchanos bicajokat. Az is könnyen lehet, hogy minden különösebb baj nélkül kibírja. Nyilván pótbelsőt, gumiragasztót, gumileszedőt vigyél magaddal, meg szerszámot a kerék leszereléséhez (gondolom nem gyorszáras), és akkor a leggyakoribb hibalehetőség remélhetőleg kivédve. Ha még sosem javítottál/cseréltél gumit, gyakorold el egyszer otthon... Amúgy több helyen van bringaszerviz akár Velencei-tónál, de a Balaton körül pláne. Aludni lehet kempingben, de ha nem várható eső, egyszerűen leteszed a derékaljat és csak úgy hálózsákban alszol valami eldugott zugban. Aludtam én így már több helyen is a Balatonnál és a Velencei-tónál. Arra kell számítani, hogy hajnali ötkor megjelennek az első kutyasétáltatók, és előfordul hogy egy kutya éktelen ugatása ébreszt. Bp-ről bicikliút nincs, csak egy-két rövid szakaszon, a Velencei-tónál és Balatonnál viszont végig van.
https://www.youtube.com/watch?v=wvQH_yvwDZE
Ugyanakkor ez ez egész Balaton körbetekerés szerintem kicsit túl van misztifikálva. Ha bármi baj lenne mondjuk a bringával vagy netán az időjárás romlik el, bárhol föl tudsz szállni a vonatra hogy hazamenjél...
hosszabb biciklitúrákra úgy kell készülni, hogy el kell menni biciklizni rövidebbekre, aztán hosszabbakra...
de a leírásból kb fingod nincs semmiről, így ne akarj Balatont körültekerni. meg Pestről lemenni.
A Pestről letekerést én is hanyagolnám, legalábbis a 7-est mindenképp. Tervezésre a merretekerjek.hu oldalt tudom ajánlani. Lehet olyan utat tervezni a Balcsira, ami jól járható, biztonságos, de nagy kerülő lesz, és/vagy lesznek benne nagyobb szintkülönbségek.
Amivel én készülni szoktam:
- Megfelelő ruha: bélelt nadrág, kényelmes, könnyű, jól szellőző ruha
- Csomagtartó és rá való táska
- Tartalék belsők, ragasztó, gumileszedő, kis többfunkciós szerszám
- Minél könnyebb túrasátor, hálózsák, felfújható matrac és párna. Nekem ez 5 kg és elfér a hátizsákomban, amit felgumipókozok a bringatáskára. Sajnos nem olcsó.
- Ruhából kicsit kevesebbet szoktam pakolni, inkább viszek pár dl folyékony mosószert. A könnyű, műszálas ruhák nagyon gyorsan száradnak.
- Könnyű, mikroszálas törölköző, ami ökölnyire összehajtható.
- Víz mindig legyen nálad, én szoktam vinni melegben elálló kaját is (mogyoró, fehérje, stb.), ha esetleg megrogynék az isten háta mögött. Nyilván ez Balatonon nem játszik, ott minden sarkon büfé van.
- Lámpák. A sötétben tekerés amúgy nagyon hangulatos, és nincs is olyan meleg, mint nappal. Az első lámpa olyan legyen, amivel te is látsz, nem csak téged látnak. Valami erősebb ledes. Én kínából szoktam rendelni olcsón ilyesmit.
mondjuk, a Balaton körbetekeréséhez szerintem a sátor felesleges, hacsak nem akarsz mindenáron kempingezni.
vannak kiadó szállások, mi például az utolsó pillanatban találtunk, láttunk egy táblát az úton, felhívtuk, ő tele volt, de tudott egy nénit, akinél megalhattunk.
Balaton kört mi két nap alatt csináltuk, tesómmal,ketten, tavaly július vége felé.
vittünk: pótbelső, pumpa, szerszámok, nyilván víz, némi kaja - nem sokat, mivel bolt, benzinkút van mindenhol - fürdőruha, mivel strandoltunk is útközben, egy váltás (biciklis)ruha, mivel a mászkáláshoz a biciklis felső meg rövidnadrág jó volt, nem mentünk sehova, ahova öltözni kellett volna. meg a normál cuccok, törülköző, fogkefe, fogkrém,telefon, pénz. Mi Veszprémből indultunk, letekertünk Almádiig, onnan első nap Keszthely utánig mentünk, már a déli oldalon, nem emlékszem, melyik faluban aludtunk.
nem nehéz a kör, mivel szintkülönbség nem sok van (nekünk persze volt, haza kellett tekerni Veszprémig, és az bizony jó nagy domb a Balaton-parttól. ja, meg Tihanynál tettünk egy kis kitérőt, csak a kilátás miatt felmentünk a dombra).
de azért mégis csak 260 km-re jött ki, nekem ugyan meg se kottyant két nap alatt, de én minden hétvégén megye 70-80 km-t, általában szombaton is, vasárnap is (most zuhog :) tegnap voltam 63 km, holnap megyek 100-at, remélhetőleg.
Az nagy mázli, ha szezonban találsz szállást. Nekünk tavaly nem sikerült, mikor két napig esett az eső. Olyankor rossz a kemping. Körbetelefonáltunk minden szállásközvetítőt, de semmit nem találtunk. Ez amúgy nem bringatúra volt, képesek voltunk autós túrán is kempingezni. Mivel nem találtunk szállást, elmentünk az OBI-ba, vettünk egy sörsátort, és beültünk alá. :)
Én azért szeretem a sátort, mert nem kell tervezni, nem vagyok senkihez és semmihez kötve. Ha éjfélkor döntök úgy, hogy mára elég volt, akkor bekanyarodok egy kempingbe, és kész. Egyszer volt olyan, hogy éjjel nem engedtek be, de általában nem szokott belőle gond lenni. Szerintem van a kempingezésnek egy kellemes hangulata, amit én szeretek. De meg tudom érteni, ha valaki nincs oda a nomád életért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!