Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv kezdő kérdés, de első...

Anti Horvath kérdése:

Üdv kezdő kérdés, de első váltó felszereléséhez feltétlenül meg kell bontani a láncot? Vagy van olyan váltó, ahol a terelő lemez úgymond "nyitott"?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 09:08
 1/4 kiitos ***** válasza:
Ha eddig nem volt váltós a bicaj akkor láncot is kell cseréni, és lánchosszt beállítani.A vázon(láncvillán) mindenképpen át kell bújtatni, tehát meg kell bontani a láncot. Nem drága egy patentszem.
2017. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régi Shimano váltómon a terelő összekötő hengerje kicsavarozható volt . A mostaniak szegecseltek (ezt kivettem és kicseréltem csavarosra priváte) . Láncbontóval kioldható vagy a benne lévő patentszemnél . Patentszem kényes lehet ha kikopik vagy terheléskor egy keresztbe váltáskor szétmegy . Vagy legyen mindig szerszám nálad vagy ne patenttel rakd össze .
2017. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy #2 is írta, két fajta első váltó van.

Bontható terelős:

[link]


És szegecselt:

[link]


MTB váltóknál újabban már a felső kategóriásak is szegecseltek, országútinál csak az "alja", a pro változatok most is szerelhetőek.


Régebben voltak gondjaim a szerszám nélküli bontószemes láncokkal, így én mindig kihagytam azokat és láncbontóval fixre raktam össze a láncot. Viszont az utoljára vett SRAM láncom bontószemmel is tökéletes.


A lánchossz felvetés is jogos. Attól függően, hogy az eddigi fix első fogszámhoz képest nagyobb vagy kisebb lánckerék kerül be pluszba a rendszerbe, a láncot vagy toldani, vagy rövidíteni kéne.

Ha hosszabb lánc kellene, én a toldást nem javasolnám más típusú vagy azonos, de máshogy kopott-nyúlt láncdarabbal, inkább egy új lánc megfelelő méretre szabva.

És jó minőségű láncbontóval, nagy odafigyeléssel kell a láncbontást és összekötést végezni, mert elbalfékelve szadhat vagy szoruló szemet csinálsz, ami a láncfutást és váltást is megakadályozza.

[link]

2017. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a valaszokat. A bicaj eddig is valtos volt, uj lanckerek nem kerul a rendszerbe csupan az elso terelot cserelem. De szereztem lancbontot es majd valamikor nekiesek...
2017. ápr. 22. 06:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!