Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli tekerés közben középső...

Bicikli tekerés közben középső csapánytól enyhe 'nyikogó-recsegő' zaj hallatszik. Mi lehet a probléma? (esetleg csapágykopás? )

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedd szét és meglátszik hogy mi a baj.
2017. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami vízben tekertél? Tán még só is szaladt bele? :)
2017. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség szinte minden télen is tekerő bringásnál van, hiszen latyakban-sárban-hóban-sóban tekerünk. Ezért kell tavasz elején és ősz végén elvinni a bringát egy teljes generálra. Ha ügyes vagy, te is megcsinálhatod, de szerintem jobban jársz, ha egy profi csinálja.
2017. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha monoblokk van, a leggyakoribb probléma, hogy a hőmérséklet-lengésektől kilazul a beszorító csésze.

Érdemes ilyenkor lekapni a hajtókart, kitekerni mindkét monoblokk csészét, meneteket csészén és vázban is kitakarítani, majd menetrögzítővel megcseppentve jó izmosan visszahúzni.


Ha sima tengely, akkor bizony a legvalószínűbb ok a beázás. Kiszedni, kitakarítani, megvizsgálni, csésze, golyó sérült-e, ha nem, megfelelő zsírzás után visszatenni, beállítani, lekontrázni.

2017. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A golyóskosár szokott széttörni és annak a darabjai adhatják ezt a hangot. Szét kell szedni, gázolajban tisztára mosni az alkatrészeket, majd zsírral összerakni úgy hogy kosár nélkül annyi golyót raksz bele amennyi kitölti a helyet körbe. Vagyis telerakod golyókkal kosár nélkül.
2017. febr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Pahh, golyókosár eszembe sem jutott, mindig az volt az első, amit kidobtam. :D
2017. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fejcsó volt kettérepedve, és csak akkor nyekergett ha a bal hajtókart terheltem kizárólag a teljes súlyommal :) kb fél évig tartott, mire kiderült a problem. Előtte azt hittem a hátsó himba kar tekeredik túlságosan, vagy a hajtásban nem okés valami.
2017. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A régi acél vázamon egy hónapig kerestem a hajtómű-recsegés okát, kiderült, hogy a jobb láncvillám repedt meg tőben.


Elismerem,hogy lehet ezer váratlan ok.

De a legvalószínűbb mégis a tengely vagy a csésze.

2017. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Belementa sár vagy valami ilyesmi
2017. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!