Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy komolyabb túrára milyen...

Egy komolyabb túrára milyen biciklit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Útvonal:Magyarország-Szerbia-Bulgária-Magyarország...Szerbiában sok a hegy...Trekking kerékpárra gondoltam,de azon belül miket érdemes nézni?Melyik márka a legjobb?Legszivesebben használtan vennék jót,nincs nagy keretem rá.A keret 80.000 forint.Esetleg ha tudnátok küldeni biciklit,amit ajánlotok vateráról vagy akárhonnan megköszönném

2016. dec. 30. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért nem kell ennyire kerülni a highend cuccokat. Nekem shimano deore lx (hollowtech II) hajtásom volt 6 évig, 3 különböző bringán volt azóta, amiből az utolsó DH. Szóval elég megbízható, könnyen szerelhető és nagyon masszív az integrált csőtengelynek köszönhetően. Ja és könnyű is. Előtte valami négyszögtengelyes volt, amiben 2 hét alatt elnyalódott a pedál menete, és a hajtókar is állandóan lelazult.

A shimano hidraulikus fékekkel sem volt baj. Igazából igénytelenebbek mint bármi más. Tudom, ez már nem fér bele az árba.

Csak arra próbálok célozni, hogy a könnyű filléres javíthatóság helyett célszerűbb arra ráállni, hogy ne is kelljen javítani. Mivel állandóan gagyi, nehéz alkatrészek cseréjével szenvedni több pénzbe kerül, mint olyan alkatrészeket venni, amikhez maximum évente egyszer kell hozzányúlni. Ráadásul az olcsó cuccoknak van egy olyan tulajdonsága is, hogy szeretnek lelazulni, elrepedni, nyekeregni, nyikorogni, recsegni, súrlódni, és egyéb hangokat adni nagyobb igénybevételnél, mivel nem arra tervezték őket.

2017. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tothp ***** válasza:

két apróság:

8-as válaszolónak. sose volt más fékem, mint canti, vagy "V". Szutyokban van az az állapot, mikor fogy a fék, de sosem egy nap alatt. Glockner hágóról esőben jöttem le. Nem fogyott el. Tartalék fékpofát illik vinni. és illik tudni szakszerűen cserélni.

Marcello: mindenben egyetértek de "gagyi" ne legyen. legyen erős, egyszerű, mint egy kavics, de tartós. ha ez többe kerül, akkor fizessünk érte többet. Megéri ha nem útszéli tákolással töltöd a drága időd a világ végén.

2017. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tothp ***** válasza:
11-es válaszoló. Nem félünk a high tech -től, de ott az a nyavalyás "de ha mégis, akkor mi van". Szoval "akármilyen" cucc lehet, csak legyen meg a képesség és lehetőség arra, hogy ha elromlik, akkor a legrövidebb időn belül működőképessé lehessen tenni (vagy kiiktatni, és anélkül biztonságosan hazaérni). Itt azért arról beszélünk, hogy egyes "elvetemültek" képesek heteket nyeregben tölteni akár a civilizációtól távol.
2017. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Marcello: mindenben egyetértek de "gagyi" ne legyen. legyen erős, egyszerű, mint egy kavics, de tartós."


Én is így gondoltam a gagyit!Nem kell csili-vili cuccokkal teleszorni a bringát!Legyen egyszerű es tartos es jol hasznalhato!Egyszeruen szerelhető/javitható!Nekem ezt jelenti a "gagyi"

2017. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!