Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy komolyabb túrára milyen...

Egy komolyabb túrára milyen biciklit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Útvonal:Magyarország-Szerbia-Bulgária-Magyarország...Szerbiában sok a hegy...Trekking kerékpárra gondoltam,de azon belül miket érdemes nézni?Melyik márka a legjobb?Legszivesebben használtan vennék jót,nincs nagy keretem rá.A keret 80.000 forint.Esetleg ha tudnátok küldeni biciklit,amit ajánlotok vateráról vagy akárhonnan megköszönném

2016. dec. 30. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Annyiért újat nem kapsz ami jó. Esetleg a bikemag.aprón nézz használtat.
2016. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Irtam is,hogy használtan keresnék,csak nemtudom mik a szempontok,mi alapján érdemes választani :/
2016. dec. 30. 17:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Kényelem, pakolhatóság (legyen csomitartó szem) magasabb kormánypozició, esetleg teló (hátsó nem kell) ilyesmi. A bikemag aprón fogsz találni
2016. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ.Még 1 kérdés:Milyen márka legyen ami strapabiróbb?
2016. dec. 30. 17:21
 5/14 tothp ***** válasza:

Most kapok majd sok sok minuszt. De az alábbiakat tartom fontos szempontnak:


A gép legyen masszív. Szerintem egy régebbi scott, Schwinn csepel hegesztett acélváz (cro-moli) megfelel. Lényeg, hogy kényelmes legyen, megfelelő rögzítési pontokkal sárvédő, csomagtatró számára.

A súly számít, de ne menjen a tartósság rovására:

legyen egyszerű, strapabíró:


Az alap lehet 26"-os MTB vagy 28"-as (622)trekking is.

Főleg aszfaltos túrán mindkettő megfelel. (megfelelő aprómintás, keskeny, nagynyomású, kellő defektvédelemmel ellátott gumikkal.)


nem kell teleszkóp

nem kell hidraulikus fék (se felnifék, se tárcsa)

Nem preferálom az SPD pedált. helyette fém taposó+klipsz

Hajtás: 3x7 fokozat (3x8 már keskenyebb láncot kíván, az pedig kevesebbet bír)

Váltókarok: egyszerü sis rendszerű

Fékek: V-fék megfelelően beállítva

kerekek: 36 küllős masszív szegecselt duplafalú aluminium. patentszáras agyakkal, hátul kazettás rendszerű racsnival 7-es sorhoz.


Kormány ízlés szerint. nekem széles, kissé emelt ívű mtb kormányom van kormányszarvakkal. Fontos, hogy minél többször tudj fogást változtatni menet közben.


Valami fontosat biztos kihagytam, de elsőre ennyi.

2016. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

80 ezerért csak használt lesz. Újonnan max. valami 30 kilós value, ami hajlik, széthullik! Teleszkóp felejtős, használtan 50be kerül, ami már tényleg ér is valamit!

De mivel használt bicajt veszel, így alapból lánc+sor csere kell, mert sokat mész, hegyen terhelést is kap rendesen. Vagy bringaboltban szerzed be, ott a használtra is van garancia, cserélik helyetted amit kell.

Kell bringa táska 20e (persze hátizsák olcsóbb, de kényelmetlenebb cipelni), rendes csomagtartó 10e (keress olyan bicajt amin gyárilag van), sisak 15e, lámpa 5e.. marad kb. 20-30 ezred, mire a kötelező cuccot megveszed! Ha van minden, az persze nagy előny! Nálunk lehet, nem büntetnek meg, de a többi országban 3-500 eurós büntiket osztogatnak pl. sisak, világítás hiányáért!

És akkor még a menet közbeni karbantartást fel se hoztam! Lehet olyan is, hogy sorra lyukad a kereked vagy cserélni kell cuccot!

Ami neked kell kategória:

Régi váz, amiben van anyag (új aluk csak 130kg-ig terhelhetők veled együtt), de nem rozsdás vagy repedt.

Trekking hajtómű Shimano M131 vagy 171 13eFt, esetleg egy Funn Ridge 18eFt, 175mm, 48as tányérral. Elnyűhetetlen!

Hátulra 8as Sunrace sor 11-42 vagy 44, az bírja, még nem az a könnyített fos!

Duplafalú felni. 20-25ért van bontott új!

CST külső gumi 5eFt a pár, defektvédett 8.

Össze lehet hozni, egy jó, nem lehúzós bringaboltban összedobják neked hamar!

bikemag apró, testbike bolha addig is!

2016. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimeritő válaszokat,sok mindent megtudtam.Felszerelésem az van sisak,táska,lámpa,szemüveg,"kukásmellény",biciklis ruha stb. ami kell,csak a biciklimet kinőttem és azért akarok venni másikat.Köszönöm mégegyszer mindenkinek:)
2016. dec. 31. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak fugvenyeben hogy mennyit tervezel hegymenetben tekerni talan kerulnem a V-feket mert hajlamos akar egy (1 (!!)) nap alatt is kinyifanni (kiveve ha vlami komoly cucc). Mennyit tekernel naponta? Hany km a tura?
2017. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előre szólok,hogy a válaszom nem szentírás,csupán a saját tapasztalataimat irom le:


En egy ilyen több országon átívelő hosszu turanal a LEG szabályt alkalmazom....azaz LEgyen egyszerű és Gagyi,hogy bárhol van valami technikai gond tudjal a bringaval kezdeni valamit es ne kelljen speckó nehezen beszerezhető cuccok utan szaladgalni!

Az én LEG bringám:

-acélvázas!ugyan nem a könnyűségéről hires,de többet bír mint az alu es ha eltorik vagy elreped egy rossz hetra trafoval is meg lehet heftölni a sivatag közepén is!

-max 26"-os kereke van!ehhez az utolso sarki zoldsegesnel is lehet gumit venni,az ettol nagyobb felnikez mar macerasabb!

-teleszkóp maximum elöl van rajta bár ott sem kotelezoen,hiszen csak 1-el több meghibasodasi lehetoseg,es gondolom nem szerepel downhill tura a programban

-a LEG szabalyt szem előtt tartva a fék csakis V-fék lehet,minden féle tárcsa meg hidraulika kizarva

-(nekem)minel magasabb kormány,kenyelmes markolattal bikaszarvval

-az ülesen ne sporolj!Ha az kenyelmetlen egy pokol az egesz tura!

-a hajtaslancnal sem feltetel a leheto legjobb marka,viszont ami rajta van,az normalisan legyen beallitva es katonasan tegye a dolgat

-sarvedo kotelezo

-lehetoleg minel tobb kulacs rogzitesi pont legyen rajta

-latni es latszani!Mindenhova prizma!!Elore hatra a kerekekre!Plusz valami elemes lampa (nem villogo)Az akkusokat nem szeretem,mert ha behal az akksi vagy nem tudom feltolteni akkor baj van,ebben meg cserelek elemet azt jo napot!

-lehetoleg elöl hatul csomagtarto,hogy jobb legyen a sulyelosztas-

-vizallo taskak!Es lehetoleg több kisebb nyerek vagy kormanytaska ahova az aprosagokat be lehet tenni,es ha barmi kell nem a nagy taskabol kell elkezdeni kipakolni mindent!


Hirtelrn ennyi jut eszembe!


Ja még annyi,hogy ha egy nem is drága,de normalisan beallitott es karbantartott bringaval élmény minden kilometer,egy szar csak úgy eppen valahogy összehanyt soha le nem szervizelt geppel pokol minden perc!

2017. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabbi válaszokat,szuperek vagytok :D A túra 2.272 km,naponta 80-100(ha összejön többet is akár) km-t szeretnénk tekerni.:)
2017. jan. 2. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!