Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Kőröshegyi völgyhídon van...

A Kőröshegyi völgyhídon van kerékpárút, lehet ott biciklizni?

Figyelt kérdés
(És járda gyalogosoknak?)

2016. szept. 5. 09:32
1 2
 1/12 belapus ***** válasza:
A völgyhíd az M7-es autópálya része.Autópályán pedig tilos a gyalogos és a kerékpáros közlekedés.És ki sincs építve ehhez a lehetőség.
2016. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem az autók sávján akarok biciklizni!!!!!

Tudom, h autópálya.


Viszont olyan nagy létesítmény, hogy.... Ráadásul "híd"-nak is van nevezve....

Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy van a szélén járda, ELVÁLASZTVA az autóktól...!

De vajon van tényleg, vagy csak az én képzeletemben logikus ez?

Ha pedig járda, akkor kerékpárút sem lehet kizárt...

Pláne hogy egy modern építmény és nem egy felújított szűk izé....


Még nem voltam ott, ezért kérdezem. Olyanok válasza érdekelne, aki MÁR JÁRT OTT ÉS TUDJA, s nem csak találgat...


Ha nem is biciklizni, de gyalog felsétálni fényképezni, az szuper volna. Vajon betervezhetem, vagy sem...?

Aki rendelkezik biztos infóval, kérem írjon!

Köszönöm!

2016. szept. 5. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2016. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Johnny Bravo válasza:
69%

"Nem az autók sávján akarok biciklizni!!!!!

Tudom, h autópálya."


Akkor innentol kezdve mi a kerdes!Ha tudod hogy autópálya,akkor gondolom azt is tudod hogy mi az ami ott közlekedhet!


"Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy van a szélén járda, ELVÁLASZTVA az autóktól...!

De vajon van tényleg, vagy csak az én képzeletemben logikus ez?

"

Ez maxumim neked logikus!

A völgyhídra sem gyalog srm biciklivel nem tudsz felmenni!


"

2016. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Ha mindenáron rá akarsz menni tedd meg virtuálisan!

[link]

2016. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 belapus ***** válasza:
Az elmúlt években néhányszor jártam arra, és nem rémlett, hogy lett volna gyalog- vagy kerékpárút.Ettől függetlenül - a válasz előtt - én is ránéztem a fentebb linkelt módon.
2016. szept. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, miért kell többeknek ilyen durván leugatni a kérdezőt, természetesen egy autópályahídra is lehetett volna egy teljesen elkülönített járdát vagy bicikliutat építeni, a felvetés teljesen értelmes. Azért nem csinálták, mert közlekedés szempontjából nem lenne ott értelme, csak kilátónak, arra meg rohadt drága lett volna.
2016. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
73%
Adott egy híd, ami az autópályát viszi át az akadály felett. Elméletileg logikusnak is tűnhet, hogy járda (esetleg kpút) is lehessen rajta. Ám mivel autópályán sem gyalogosan, sem kerékpárral nem közlekedhetsz, így teljesen felesleges járda az autópályahídra, amit nem lehet szabályosan megközelíteni. Kb. mint kikötő a sivatag közepébe...
2016. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A völgyhídon még leállósáv sincs az autóknak. Két szűk sáv az egész, emiatt panaszkodtak is az épülésekor mert veszélyes. Meg voltunk arra túrázni (vezet arra néhány túramozgalom) be van mozgásérzékelőzve, hogyha túl közel mész hozzá, akkor figyelmeztet.
2017. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Üdv! Végül mégse mentünk arra a vidékre tavaly, csak majd a közel jövőben, szóval még aktuális a kérdés. Bár azóta ahogy próbáltam képeket keresni róla neten, úgy rémlik, magam is megállapítottam, hogy élő ember a két lábán vagy két kerekén nem mehet át rajta.

És hiába trollkodtatok itt páran, azért beláthatnátok, hogy elég gáz kétezerakárhányban így utat, főleg teljesen új utat építeni. Ahogy autóknak rövidebb és egyszerűbb közlekedést tesz lehetővé, úgy kerékpárosok számára is ezt jelentené.


Elképesztő továbbá hogy nem tudtok az út (illetve híd) szélén elképzelni egy bringautat vagy éppen járdát. Annyi ilyen van pedig... Pl. kapásból ott van a Lágymányosi (Rákóczi)-híd... Közepén villamos, autók, kutyafüle, az egyik szélén pedig kerékpárút, mellette gyalogút. És most komolyan, zavar ott egy autóst is, hogy mellette tökéletesen elválasztva kerékpárosok és gyalogosok járnak? Hát nem.... Úgy el van választva, korláttal, hogy még látni sem lehet szinte a túl felére... Az, hogy ott meg az autó sávjával párhuzamosan egy kerékpár meg egy gyalogút, nem azt jelenti, hogy az autók útján kerékpároznak vagy gyalogolnak....

A Kőröshegyin sem olyat, hanem egy a Lágymányosin lévőhöz hasonló kerékpárutat képzelnék, és ebben szerintem semmi extrém nincsen így a 21. században, épp ellenkezőleg, inkább alap kellene legyen, az, hogy automatikusan így építik... Szégyen, hogy nem így történt. És ha valóban még az autóknak is szűk, akkor meg főleg szégyen...

2017. jún. 26. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!