Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kevés energiával biciklizni?

Kevés energiával biciklizni?

Figyelt kérdés
Szóval, én nem nagyon értek a sportokhoz, bocsánat ha ez egy hatalmas hülyeség amit kérdezek.. Van valami olyan technika a biciklizésben, hogy kevés erőbedobással sokat tudjak biciklizni, nem fáradjak el olyan hamar? Lesz egy ilyen biciklis túra, és oda kellene pár tipp. köszi :D
2016. jún. 13. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elektromos rásegítéssel. 700 ropiért már egész normális aksis bicajt kapsz.

Komolyabbra fordítva a szószt, ez egyéni preferencia kérdése, hamar rá lehet érezni, hogy kinek mi a legmegfelelőbb áttétel egy adott tempó tartásához.

Bár nem tudom mekkora távot mentek, de hacsak nem vagy nagyon-nagyon kiesve a kondiból, akkor egy 25-30 kilométer még edzetlenül sem egy számottevő táv (feltételezve a betonos utat és a nem túl jelentős szintemelkedést).

Nyereg és kormánybeállítás legyen pontosan rád szabva, urambocsá szerezz be egy betétes bicajos nacit és akkor másnap még az anális romantikára emlékeztető élményeket is megúszhatod.

2016. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
100 km körüli táv. Köszi a tippeket :)
2016. jún. 13. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű, minél kevesebbet kell tekerni, és kerülni kell az erőlködést. Magyarul használd ki a lejtőket, gurulj. Menet közben is csinálhatod azt, hogy nem tekersz végig, hanem néha kihagysz, és csak gurulsz. Nem kell sietni, olyan tempóban haladj, amit úgy érzel, hogy bármeddig bírnád. Ez legyen igaz dombon is. Válts vissza, és inkább lassan menj fel. Sokan hajlamosak erőlködni a nagy emelkedőn, mert nagyon lelassulnak. Ez sokat kivesz az emberből. Inkább válts vissza, és szép békésen tekerj fel.

100 km-en már nem árt, ha beiktatsz egy evést, és utána egy pihenőt, mert teli hassal nem jó tekerni. Én volt, hogy almát vittem magammal és fehérje turmixot, azok nem terhelik meg az embert, és lehet tekerni tovább, ha betúrtad. A banán még jobb ilyen célra.

2016. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jún. 14. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:

"Lesz egy ilyen biciklis túra, és oda kellene pár tipp. köszi :D"


Akkor nem a távoli 100 km-re kell relaxálnod a fotelben, hanem pár délután el kéne menni tekerni 40-50-60 km-t, sokat fog dobni az állóképességeden (ha eddig nem bringáztál)

2016. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De, bicikliztem eddig is. :) Azért köszi. De a "könnyebb biciklizésre" lettem volna kíváncsi. Pl. hol legyen a kormány a nyereghez képest, stb. Tehát hogy lehet tovább bírni. :)
2016. jún. 15. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Kormányt nem a nyereghez képest állítunk, hanem mindkettőt a magasságodhoz. Nem kell annyira kicentizni, de szokták úgy is. A nyereg akkor van jó helyen, ha sarokkal tudsz még tekerni, miközben a lábad majdnem nyújtva van. Nem, nem fog leérni a lábad, de tekerés közben úgyis a pedálon lesz, megálláskor pedig úgyis leteszed!

A kormány akkor van jó helyen, ha nem túl görnyedten ülsz és nem is peckesen. Egyenletesen terhelődik a popsidra és a karjaidra a súly.

Ha közel van a kormány, hosszabb stuccni kell (vízszintes darabka amiben a kormány van).

Hosszú túrákhoz igenis szánni kell rá időt, hogy jó legyen! Bringaboltban tudnak segíteni kemény 3-500Ft-ért!

2016. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jún. 18. 00:58
 9/9 anonim válasza:

Szerintem, hogyha kéz nélkül biciklizel, nem olyan kevés.

Persze ha a kevés energia az hogy álmos, fáradt vagy, akkor igen.

2016. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!