Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Írnátok nekem egy jó kerékpáro...

Írnátok nekem egy jó kerékpáros edzéstervet? Heti hány órát kell biciklizni ahhoz, hogy fogyjak? És mennyi idő alatt látszik a fogyás? 16 éves,174 cm,66kg 16/L

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, miből akarsz fogyni... Na meg kérdés, mit és mennyit eszel, mert a fogyáshoz kalóriamínusz kell.

Nekem tavaly jól beállított diéta mellett nagy túlsúlyból heti egy kg jött le, szerintem te heti fél kilóval számolhatsz Max. Ehhez letekertem kb. hetente 150-160 km-t. Most örülök, ha 2-3 hetente lemegy egy kiló, inkább a tükör jelzi a változást. Heti 3 edzőterem, heti 2x20-30 km, valamint mostanában bejátszik hetente egy 100-120 km-es túra is.

2016. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van rajtam egy kis felesleg, azt szeretném leadni. Általában nem túl egészséges kajákat eszem. A csoki benne van a mindennapi étrendeben.
2016. jún. 4. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Először a kaját tedd rendbe! Amíg az nem ok, hiába sportolsz!
2016. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs szükség írt edzéstervre. Az a lényeg, hogy fogyjon a kalória, magyarul minél többet tekerj. Nem tudom, hogy mennyit mászkálsz, de menj mindenhová bringával. Barátnőhöz, boltba, strandra... Csinálhatsz nagyobb túrákat is, egy több órás laza bringázással jó sok kalóriát el lehet égetni. Igyekezz mindig tekerni, tehát lejtőnek lefelé is. De nem az a lényeg, hogy kifulladj. Kis intenzitással kell menni, amivel hosszú távon is bírod.

Egy ideig lehet fogyni az étrend rendberakása nélkül is, ha az elégetett energiát nem pótolod, magyarul nem kezdesz el többet enni. Így viszont lassabban éred el a célod, vagy akár meg is akadhatsz előtte.

Egyébként az adataid alapján nem úgy tűnik nekem, mind aki komolyabb fogyásra szorul. Csoki és hasonló felesleges nasik elhagyása viszont semmiképp nem árthat. Azt nem tudjuk, hogy alapesetben mit eszel, az is érdekes lehet.

2016. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gabci von T1 ***** válasza:
Írj pm-et. Utánpótlás, elit és szenior versenyzőkkel is foglalozom, talán Nálad is el tudok érni valamit :)
2016. jún. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!