Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

MTB-ra gondoltam (esetleg Trekking bike) kb. 100ezer Ft áron. Hobby szinten terepeznék vele erdőkben, földutakon, kisebb dombokon, és városi használatra. Tehát komolyabb terepezést nem tervezek vele, így sztem felesleges drágábbat venni. Egy átlagos biciklit akarok, tehát gagyi kizárva, de csili-vili meg tök felesleges. Van pár dolog amiben nem tudok dönteni: 26' vagy 27,5' kerekek? (174cm magas vagyok, 67 kg) A gyorsabb haladás végett gondoltam a nagyobb kerékre, de az terepezésnél nem hátrány?

Első teleszkópot akarok. Rugóútnak lehet jelentősége az én esetemben? (80/100mm)

Érdemes zárható teleszkópot venni? (esetleg aszfalton zárnám)

V-fék vagy mechanikus tárcsafék? (hidraulikus tárcsafék sztem felesleges)

V-fék megbízható, a mech. tárcsafékből meg állítólag vannak ngyon gyengék is ilyen árkategóriában (akkor inkább V-fék).

Ezekután nemtom hogy járnék jobban egy Trekking bike-al!

Legtöbben a kerékpárüzletet javasolják, esetleg Dechatlon még?

(bár a kis üzleteket kerülöm: mer ott kiválasztasz vmit, ez kiállítási pld, megrendeljük 2 hét múlva itt lesz, ennyi erővel énis megrendelem webáruházból, OK ott segítenek azért)

Linkeket véleményeket várok! Köszönöm!


2016. jún. 12. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Komolyabb mtb jó , zárható 100 mm-es telós 27,5 kerekes mech.tárcsás . Deca most akciózik 520-as típussal , az komoly holmi . Trekkingek drágábbak de nem jobbak ,terepen a mtb jobb .
2016. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

erre gondolsz?

[link]


mert már nézegettem, itt a rugóút 80mm, és nincs feltüntetve h zárható lenne

2016. jún. 13. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!