Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire zavarna titeket ha a...

Mennyire zavarna titeket ha a vásárolt kerékpár úgy lett összerakva?

Figyelt kérdés
Például amit vásároltam kerékpárt azon a teleszkóp Fox kellene hogy legyen eredetileg de Rock shox van rajta, a kerék nem gyári, a hátsó fogaskoszorú nem 10 hanem 9 sebességes... Titeket mennyire zavarna hogy egy össze rakott bringátok van?
2016. ápr. 14. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alkatrészek külön-kölön nem nagyon lennének használhatók. :D De ha jobb cuccok vannak rajta mint a gyári, akkor semmi gond.
2016. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó persze a 9 sebességes fogaskoszorúhoz 9 sebességes váltókar meg váltó jár ez érthető. Jobb e nem tudom, kb ugyan az a kategória. A fék maga az valami Avid fék kellene hogy legyen de Magura van rajta.
2016. ápr. 14. 00:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden kerékpár "úgy lett összerakva"! :)

Sőt, a kész számítógépek is különféle gyártók részegységeiből vannak összerakva! De pl. az összes háztartási gép részegységei is különféle gyártóktól származnak!

És mi az, hogy "a kerék nem gyári"? Talán a piacon rakták össze?

2016. ápr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést. Nyilván a boltban már láttad hogy nem fox mag 10 fogaskerék van rajta, ha zavart, akkor egyből szólni kellett volna. Vagy esetleg neten rendelted és kiszállítás után derült ki? Ha így van, akkor kötelességük visszavenni, amennyiben megtévesztettek, és ez neked nem felel meg. Amúgy meg lehet jól is összerakni bringát, meg rosszul is. Talán ez a baj, nem pedig az alkatrészek?
2016. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Használtan vettem a bringát. Már 3-4 éves. Nem arra gondoltam hogy a kerék nem gyári vagy milyen háztartási gép van... Amit vettem kerékpárt HASZNÁLTAN azon más alkatrészek vannak mint amit gyárilag gyárból kigurulva tettek rá. Ezek pl hogy nem Bontrager kerék hanem XT kerék van rajt. Nem 10 fokozatú Deore XT a fokaskoszorú hanem 9 sebességes XT...
2016. ápr. 14. 12:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Leszedték róla az alkatrészeket, és mást tettek rá. Azt, meg hogy miért, rád bizom...
2016. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért, gondoltad, egy 4 éves bringán még a gyári fogaskoszorút fogod rajta találni? Mégis hol élsz? Max. akkor, ha a garázsban áll lezsírozva, és csak critical massra megy ki vele a gazdája évente egyszer...
2016. ápr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

Na akkor a tőlem vásárolt használt bringákkal lennél igazán bajban, mert én az első csavartól magam építek össze mindent, kereket is én fűzöm, én válogatom össze az alkatrészeket.

A boltban látsz egy bringát egy bizonyos összeállításban, mitől lenne az az egyetlen jó? És egyáltalán, mitől lenne a boltban JOBBAN összerakva, mint otthon?

Éppen hogy a boltban csak összerakva vannak a bringák, sokszor félkészek, beállítások ,centrírozás sokszor hiányos.

Egy rutinos bringás legalább olyat, de inkább jobbat rak össze maga.

Autóvásárlásnál megérteném, ha gyanúid vannak típusidegen alkatrészek alapján. De bringánál?

A kerékpározás keveseknek szól arról, hogy kihozom a boltból és használom aztán ennyi. Legalábbis sportbringások közt kicsit zöldfülűnek vagy műmájernek minősül, aki nincs tisztában a saját lovával, nem maga szereli, nem szabja testre.

Az általad leírt eltérések szerintem éppen arra utalnak, hogy a gazdája ízlése szerint folyamatosan upgrrade-elte a lovat (egy 10-es szettről 9-re váltás nem feltétlenül downgrade, ha pl. az élettartam a cél).

2016. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát jó így már rendben is van. Az hogy ki mit csinál vele az oké. Az előző egy Capriolo Monitor volt ami szinte Noname bringa. és magam állítottam össze hogy kibírja azt a 22 ezer kilométert 3 év alatt.
2016. ápr. 15. 14:09
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Ha szabad kérdezni, mennyiét sikerült beszerezni?
2016. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!