Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül egy közepes...

Piriiiii kérdése:

Mennyibe kerül egy közepes árkategóriájú országúti túrabringa?

Figyelt kérdés

Az Alföldön élek, ahol szinte csak hosszú, száguldásra annyira alkalmas utak vannak, és amúgy is imádok évek óta tekerni, csak nincs túl jó eszközöm hozzá. A barátnőm vett magának már hónapokkal ezelőtt egy tök jó kerékpárt, néhányszor ki is próbáltam, egy álom rajta menni, nagyon kényelmes és olyan, mintha... csak úgy áramolnék a levegővel, mikor azzal tekerek. De legutóbb megkérdeztem, mennyibe került, én legfeljebb olyan 40-50 ezerre gondoltam, hát 90 ezer volt, még a legolcsóbbik fajtából ráadásul.

Tényleg ennyire drágán kaphatóak a biciklik?

Nem szeretnék semmi extrémet rajta, egyszerűen azt, hogy kényelmes legyen, bírja a megpróbáltatásokat, a kicsit rosszabb utakat, gyors legyen. Amúgy nagyon nem mértek a biciklikhez, csak annyit tudok, hogyha felülök egyre, hogy jó-e tekerni vagy sem. :D

Nekem sajnos mindig iszonyatpocsék kerékpárjaim voltak, még városban való közlekedésre is épphogy csak alkalmasak...


2015. júl. 18. 12:42
1 2
 1/12 Krisz85 ***** válasza:
73%
nézd ezt úgy kell felfogni, hogy drága, szervizeled, és évekig kitart, ismerősom vett trekking bringát, Meridát 12 éve kifogástalan, meg az sem elhanyagolható hogyha arról van szó, hogy körbetekered a Balatont csak úgy, akkor nem kell 50 km után azon aggódnod, hogy szétnyeklik alattad. GYűjts rá, jobban is fogsz vigyzáni rá az tuti, és más lesz az élmény is.
2015. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem én ezt, de a kérdésre nem kaptam választ. :D

Amúgy nem is ezzel van a gond, ha kell, én gyűjteni fogok minőségi bringára, egyszerűen csak nem tudom, hogy tényleg itt kezdődnek-e a jó kerékpárok árai.

Tehát valaki felvilágosíthatna ár-minőség ügyben.

2015. júl. 18. 14:08
 3/12 Krisz85 ***** válasza:
100%
Jogos, 80 ezer alatt nem nagyon kapsz minőségi kerékpárt, ami bírja is hosszú távon, országútit meg pláne nem. Szerintem 140 től felfelé már viszont kapsz olyat ami bőven jó. Aluvázas, némelyik akár karon villával van szerelve. Aztán határ a csillagos ég felfelé :-)
2015. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Újonnan kb. 120-150 ezer Ft-egy normálisabb, de belépő szintű bicaj. Ezen már kazettás agy van, 24-27 sebességet tud, Altus/Acera/Alivio cuccok... Én használtan vennék a helyedbe 70-80 ezer körül egy olyat amin Deore alkatrészek vannak. "Országúti túrabringa" nincs, vagy trekking, vagy országúti...
2015. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor a barátnőmnek cross-trekking van, azt hiszem. És mi a különbség ezek között? Mármint országúti, trekking közt? Melyik az, amelyik gyors, de bírja a rosszabb utakat?
2015. júl. 18. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy cross trekking 32-35 mm széles gumikkal szerintem elég gyors és a szélesebb gumi miatt el lehet vele menni rosszabb utakra is, az országútit inkább jobb minőségű úton ajánlott használni. Szerintem vegyél egy trekkinget, arra valami 32-35-ös gumit teszel és az jó is lenne neked...
2015. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Minden tanácsot és választ. :)

2015. júl. 18. 19:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer felülnél egy outira, le se akarnál szállni róla :D Azzal lehet ám suhanni. De neked én is egy cross trekkinget ajánlok, arra lehet pakolni és hosszabb utakon kényelmesebb.
2015. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az outi az országúti rövidítése? :D
2015. júl. 18. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Nos igen, nekem kb fél éve van országútim, és azóta már más bringára fel sem ülnék. :D
2015. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!