Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ezt meglehet így csinálni?

Ezt meglehet így csinálni?

Figyelt kérdés

A kerékpárom hátsó kereke gyorszáras, és nekem ki kellene takarítanom.


Meg lehet-e azt csinálni, hogy kiveszem a hátsó kereket, leveszem róla a láncot és a láncot egy vödörben langyos vízzel és fogkefével lemosom? Mert az az igazság hogy nagyon koszos már. Ugyanez a baj a fogaskerekekre is. Meglehet így ezt csinálni?



2015. jún. 23. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

a láncot mosogathatod vízzel de sok értelme nincs, nem az a kosz a lényeg, amit látsz, hanem ami a mozgó alkatrészeiben van, azt pedig egy kis vízzel és kefével nem nagyon tudod eltávolítani belőle...

vegyél brigéciol d3-at, töltsél bele 2-3dl-t egy 2literes üvegbe, tedd bele a láncot, kupak rá, aztán rázogasd egy 5-10 percig, utána mosd le vízzel, esetleg megismételheted az egészet tiszta brigéciollal, de a végén mindenképpen mosd átt vízzel, aztán bringára vissza és jó alaposan olajozd.

2015. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi van a d3-ban, de nem ajánlom, egyszer vettem véletlenül a Brigéciol 2000 helyett. Mintha nem vízalapú lenne, vízzel hígítva tejszerűvé válik és nem hozza le olyan szépen a mocskot, mint az utóbbi. A fogaskerekeket vagy szedd le, vagy ne mosd át ilyennel, mert ha a racsniba vagy a csapágyakhoz folyik be, akkor cserélheted azokat is ki.
2015. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kell vízzel hígítani ilyen rohadt egyszerű... amúgy azért lesz tejszerű, mert vízzel hígítva emulziót alkot... aki meg csapágyba önti, az minimum retardált...
2015. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:

Ha semmiképp sem akarod levenni a láncot, létezik ilyen kefés tekerős vacak. Nagyjából a rendes mosásnak a felét éri, de egynek jó.

Én azért a láncbontásra, flakonozásra szavazok. ha nincs brigéciol, Tiszta benzin is jó(drágább, büdösebb, kevésbé hatékony). viszont nagyon fontos az utólagos olajozás. kell, hogy a görgőcskék közé is menjen belőle. Most számolgattam egy vacak mtb lánc majdnem 500 alkatrészből áll.

2015. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!