Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 2x8 sebességes országúti...

Andras67 kérdése:

2x8 sebességes országúti bringám van amin 50/34 esek az első tárcsák. Ki akarom cserélni 53/39 es hajtásra akkor mit kell még lecserélnem, hogy jó legyen minden?

Figyelt kérdés
Shimano Sora váltórendszer van rajt, és vagy FSA 53/39 vagy ultegra 53/39 est szeretnék felszerelni. Egyáltalán kompatibilis?

2015. ápr. 11. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig pontosan volt belőve a lánchossz, akkor vélhetően rövid lesz az már a nagyobb tányérhoz. A láncot meg a hátsó sorral szokás együtt koptatni, tehát azt is cserélném.

A 2009-es kereskedői kézikönyv szerint az első váltó 53 foggal kompatibilis, de nem tudom a te konkrét típusodat.

Én a helyedben nem Ultegrát vennék egy Sora szetthez, inkább egy Tiagrát DuraAce csapággyal, de ez az én meglátásom...

2015. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sora 3400 as szett van rajta. Azért gondoltam így cserélni, mert egyben nem tudom megvenni a full ultegra szettet, gondoltam szépen apránként fejlesztem. Az eslő választás a hajtómüre esett. Köszi a válaszod! :)
2015. ápr. 12. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én inkább összespórolnám a full készletre, vagy legalább a hajtás elemeire.


Láttam egy ilyen videót is mostanában, ez számodra érdekes lehet: [link]

2015. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
A lánchossz teljesen jó lesz. A nagytányér marad 53 fogas, ha eddig jó volt, ezután is az marad. Elméletileg semmi gondot nem okozhat a csere.
2015. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!